کد خبر: 398198 A

بر اساس آخرین نظرسنجی‌ها:‌

ایلنا: نامزد حزب دموکرات انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا در نظرسنجی‌ها موفق شده تا از نامزد حزب جمهوری‌خواه پیشی بگیرد.

 به گزارش ایلنا به نقل از واشنگتن پست،‌ بر اساس نظرسنجی‌های انجام گرفته از سوی موسسه واشنگتن‌پست-ای بی‌سی،‌ به دلیل موفقیت «هیلاری کلینتون» نامزد حزب دموکرات در تحکیم حمایت‌ها میان دموکرات‌ها و عدم موفقیت طرفداران حزب جمهوری‌خواه در گردآوری و تثبیت گروه‌های حامی خود، وی موفق شده تا با هشت امتیاز از «دونالد ترامپ» نامزد حزب جمهوری‌خواه پیشی بگیرد.

کلینتون و «تیم کین» معاون اول وی،‌ در حال حاضر توانسته‌اند دونالد ترامپ و «مایک پنس» معاون اول او را پشت سر بگذارند. این نامزد‌ها در این نظرسنجی‌ها با ۵۰ درصد در مقابل ۴۲ درصد آرای حزب جمهوری‌خواه قرار گرفته‌اند. این میزان اختلاف، دو برابر میزانی است که در اوایل ماه جولای و در زمان کنوانسیون حزب جمهوری‌خواه وجود داشت.

در رقابت‌های چهارجانبه نیز که شامل احزاب لیبرترین و سبز می‌شود،‌ کلینتون با ۴۴ درصد، ترامپ با ۳۷ درصد، «گری جانسون» نامزد حزب لیبرترین با هشت درصد و «جیل استین» نامزد حزب سبز، نیز با چهار درصد جایگاه‌های بعدی را از آن خود کرده‌اند. پیش از کنوانسیون این اختلاف‌ها حدود چهار درصد بوده است.

این نظرسنجی‌ها حاکی از آن است که کلینتون در پی کنوانسیون حزب دموکرات موفق به کسب توان مضاعفی شده است که ترامپ نیز در پی کنوانسیون حزب خود کسب کرده است. به نظر می‌رسد که کلینتون از مناقشه‌ها در رابطه با سخنان یک خانواده مسلمان آمریکایی که پسرشان در جنگ عراق کشته شده، بهره برده است. پدر این سرباز در جریان کنوانسیون دموکرات‌ها به شدت از ترامپ انتقاد کرد.

 

هیلاری کلینتون دونالد ترامپ انتخابات ریاست جمهوری آمریکا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر