کد خبر: 400203 A

سناتور روس:

ایلنا: رئیس کمیسیون امور خارجه مجلس علیای روسیه اعلام کرد که کشورهای غربی دست از حمایت بی قید و شرط مقام‌های اوکراین برداشته‌اند.

به گزارش ایلنا به نقل از اسپوتنیک،‌ «کنستانتین کوساچو» رئیس کمیسیون امور خارجه پارلمان روسیه امروز – شنبه – اعلام کرد که کشورهای غربی بیش از این از مقام‌های اوکراینی به طور بی‌قید و شرط حمایت نمی‌کنند.

وی که در رابطه با گفت‌و‌گو‌های تلفنی میان «جو بایدن» معاون رئیس‌جمهوری آمریکا و «پترو پوروشنکو» رئیس‌جمهوری‌ اوکراین صحبت می‌کرد، در صفحه فیسبوک خود نوشت که گفت‌وگوهای تلفنی روز گذشته میان بایدن و پروشنکو و رایزنی‌ها میان «فدریکا موگرینی» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و «پائولو کلیمکین» وزیر امور خارجه اوکراین،‌ نشانه‌هایی از این حقیقت هستند که کشورهای غربی از آخرین اقدام‌های کی‌یف مایوس بوده و حاضر به  حمایت از مقام‌های اوکراینی به طور بی‌قید و شرط و مانند گذشته نیستد.

وی گفت که تلاش آمریکا در کاهش تنش‌های طرفین، رویکرد مثبتی نسبت به گذشته‌ای است که در آن روسیه تنها طرف مسئول در تنش‌ها شناخته می‌شد.

سازمان خدمات امنیتی روسیه چهارشنبه گذشته اعلام کرد که یک حلقه جاسوسی که از سوی وزارت دفاع اوکراین سازماندهی شده بود را در کریمه متلاشی کرده است. بر اساس اعلام این سازمان،‌ این گروه در حال آماده شدن برای اقدام به خرابکاری در «زیرساخت‌های حساس و حیاتی این شبه جزیره»‌ بودند.  

 

روسیه آمریکا اوکراین کریمه جو بایدن پترو پوروشنکو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر