کد خبر: 405607 A

ایلنا: رئیس‌جمهوری تعلیق شده برزیل امروز در جلسه استیضاح سنای برزیل حاضر می‌شود.

به گزارش ایلنا به نقل از رویترز،‌«دیلما روسف» رئیس‌جمهور تعلیق شده برزیل امروز – دوشنبه – برای آخرین بار در سنای برزیل و در مراسم استیضاحی که به طور گسترده انتظار می‌رود تا وی را از سمت خود خلع کند و به یک دهه حکومت احزاب چپ‌گرای کارگری این کشور پایان دهد، حضور پیدا می‌کند.

روسف، که به اتهام‌ نقض قوانین بودجه در حال استیضاح شدن است، انجام هرگونه اقدام غیرقانونی را رد  و فرآیند ۹ ماه استیضاح را نیز محکوم کرده است. وی اعلام کرده که این فرآیند سیستم سیاسی در این کشور را فلج کرده است و از سیاست‌های حمایت از فقیران در این کشور جلوگیری کرده است.

البته رکود عمیقی که بسیاری از برزیلی‌ها وی را به واسطه آن محکوم می‌کنند و همچنین رسوایی‌های مالی در این زمینه، محبوبیت این مقام ارشد برزیلی را از زمان انتخاب او در سال ۲۰۱۴ به شدت کاهش داده است.

از میانه ماه می،‌ «مایکل تمر» معاون رئیس‌جمهوری پیشین برزیل زمام امور را در قالب یک دولت موقت در این کشور به دست گرفته است.

اگر سنای برزیل همانگونه که انتظار می‌رود، روسف را در روز سه‌شنبه و یا چهارشنبه محکوم کند،‌ تمر ۵۷ ساله برای جایگزینی او در مدت باقی مانده رئیس‌جمهوری این کشور خواهد بود.   

برزیل
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر