کد خبر: 407444 A

پوتین:‌

ایلنا: رئیس‌جمهوری روسیه از کشور‌های جهان خواست تا تنش‌ها با کره‌شمالی را کاهش دهند.

به گزارش ایلنا به نقل از رویترز،‌ «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهوری روسیه امروز – شنبه – همه کشور‌های جهان را به روبرو شدن با وضعیت کره‌شمالی فراخواند و خواستار جلوگیری از اقدام‌هایی شد که ممکن است تنش‌ها با پیونگیانگ را افزایش دهد.

وی که در یک کنفرانس بازرگانی در «ولادیوستوک» شهری در روسیه سخن می‌گفت با «پارک گوئن های» رئیس‌جمهوری کره‌جنوبی و «شینزو آبه»،‌ نخست‌وزیر ژاپن همراه شده بود. وی گفت که مسکو از بازگشت کره‌شمالی به مذاکرات بین‌المللی در رابطه با برنامه هسته‌ای حمایت می‌کند.

پوتین همچنین از پیونگیانگ خواست تا به توافق مورد حمایت سازمان ملل پایبند بوده و افزود: «‌به باور من هر گونه اقدامی که تنش‌ها را افزایش دهد،‌ غیر واقعی و غیر بازده است.»

کمی پیشتر رئیس جمهور کره جنوبی از روسیه و دیگر قدرت‌های جهانی خواسته بود تا فشار بر روی کره‌شمالی را افزایش داده و این کشور را مجبور به رها کردن برنامه اتمی خود کند و اعلام کردند که این موضوع ممکن است راه را برای همکاری‌های بیشتر با پیونگ یانگ بگشاید.

وی افزود: «‌ما باید برای مجبور کردن پیونگ یانگ به ترک برنامه هسته‌ای خود پیغام محکم و واحدی به این کشور بدهیم.»

نگرانی‌ها در رابطه با تهدید‌های کره‌شمالی به واسطه آزمایش‌های مختلف در ماه ژانویه افزایش یافته است که این موضوع تحریم‌های سازمان ملل را در پی داشته و البته از سوی پیونگ‌یانگ رد شده است.

پارک همچنین افزود: «‌اگر کره‌شمالی برنامه هسته‌ای خود را رها کند و راه رهایی را پیش‌ گیرد،‌ ما می‌توانیم به همراه جامعه بین‌المللی به طور فعالانه از این کشور حمایت کنیم.»

روسیه کره‌شمالی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر