کد خبر: 410246 A

ایلنا: جنگنده بمب‌افکن‌های آمریکایی در پی آزمایش اتمی کره‌شمالی، در یک رزمایش هوایی بر فراز کره‌جنوبی به پرواز در‌آمده‌اند.

به گزارش ایلنا به نقل از رویترز،‌ دو جنگنده بمب‌افکن بی‌۱، امروز – سه‌شنبه – در عملیاتی برای اعلام همبستگی با متحدان خود در پی آزمایش اتمی کره‌شمالی طی هفته گذشته، بر فراز کره‌جنوبی به پرواز در‌آمدند. این در حالی است که «سونگ کیم» نماینده ویژه آمریکا سازمان ملل خواستار پاسخ قاطع و سریع از سوی این سازمان به این اقدام پیونگیانگ شده است.

وی، که در سئول سخنرانی می‌کرد افزود که آمریکا هنوز نسبت به گفت‌و‌گو‌های صادقانه و معنادار با کره‌شمالی آمادگی و تمایل داشته و خواستار پایان یافتن توسعه سلاح‌های اتمی از سوی این کشور است.

وی تصریح کرد:« هدف ما صدور قوی‌ترین مصوبه ممکن است که شامل تحریم‌های جدید در کمترین زمان ممکن باشد.»

وی همچنین گفت که آمریکا با همکاری با چین که مهمترین متحد کره‌شمالی است به دنبال ترمیم نقاط ضعف مصوبه‌های جدید خواهد بود.

وی ادامه داد: «‌چین در رابطه با لزوم مصوبه جدید شورای امنیت در این زمینه شفاف بوده و پاسخ به آخرین آزمایش اتمی کره‌شمالی را ضروری دانسته است.»

البته چین و روسیه،‌ که قویا تصمیم مشترک آمریکا و کره‌جنوبی در استفاده از سیستم‌های دفاع ضد موشکی در کره‌جنوبی را محکوم کرده‌اند،‌ از حمایت از تحریم‌های بیشتر برای این کشور تاکنون تردید نشان داده‌اند.  

آمریکا کره‌جنوبی کره‌شمالی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر