کد خبر: 410285 A

دونالد ترامپ:

ایلنا: نامزد جمهوری‌خواه انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا ابراز امیدواری کرد که رقیب دموکراتش به زودی سلامت خود را به دست آورد.

به گزارش ایلنا به نقل از یاهونیوز،‌ «دونالد ترامپ» نامزد جمهوری‌خواه ریاست‌جمهوری آمریکا با خودداری از حمله و انتقاد از وضعیت سلامتی «هیلاری کلینتون» نامزد دموکرات این رقابت‌ها گفت: «‌امیدوارم کلینتون به زودی خوب شود. از وضعیت او اطلاعی ندارم.»

کلینتون با ترک مراسم یازدهم سپتامبر در منهتن نیویورک به دلیل عدم توانایی در حفظ تعادل خود به خودروی کاروانش منتقل شده بود. این حادثه منجر به صدور بیانیه از سوی کارزار این نامزد انتخاباتی شده بود که در آن پزشک مخصوصش گفته بود وی به ذات‌الریه مبتلا است و «گرمازدگی و کم‌آبی»‌ دارد.

ترامپ تا کنون بارها پرسش‌هایی در رابطه با سلامتی کلینتون در کارزار خود مطرح کرده و گفته است که وی «توان» ریاست‌جمهوری را ندارد. البته ترامپ همچنین گفته است که هیچ احساس «رضایتمندی» از بیماری رقیب خود ندارد.

وی تصریح کرد: «اگر راستش را بگویم، بسیار ناراحت‌کننده بود و امیدوارم که وی به زودی خوب شود. باور کنید که اصلا خوشحال نشدم. هرچه که باشد.»

البته این تصمیم ترامپ برای دنبال نکردن موضوع تعجب‌برانگیز است. وی معمولا با در رابطه با وضعیت سلامتی کلینتون اظهارنظرهایی داشته و این اظهار‌نظرها معمولا از سوی رسانه‌های راستگرای این کشور تکرار شده است.

ترامپ روز دوشنبه همچنین گفت: «آنچه را که می‌بینم، می‌گویم. سرفه‌های او از هفته پیش مشهود بود و من فکر می‌کنم که از همان وقت دچار ذات‌الریه شده بود. یعنی من فکر می‌کنم که وی پیش از این به این بیماری مبتلا بوده است. در نتیجه باید چیزی در میان باشد البته من تنها امیدوارم که وی به زودی بهتر شده و به وضعیت عادی خود بازگردد و ما حضور وی را در مناظره‌ها شاهد باشیم.»

ترامپ همچنین با رد گمانه‌زنی‌ها مبنی بر این‌که کمیسیون ملی دموکرات‌ها ممکن است به دلیل بیماری، کلینتون را جایگزین کند، گفت:« من فکر نمی‌کنم که آن‌ها وی را جایگزین کنند. باید ببینیم که چه مشکلی پیش آمده است. به بیان دیگر باید ببینیم که چه شده است. البته هرچه که پیش آید، من آماده‌ام. هرچه که باشد.»

کارزار ترامپ در ماه دسامبر،‌ با انتشار نامه‌ای از سوی پزشک شخصی‌اش اعلام کرد که وی سالم‌ترین شخصی است که تا کنون به ریاست‌جمهوری انتخاب شده است.

ترامپ ۷۰ ساله اخیرا آزمایش داده و نتایجش را به زودی دریافت خواهد کرد.

وی گفت: «هنگامی که نتیجه آزمایش بیاید،‌ امیدوارم که همه چیز خوب باشد. من فکر می‌کنم که خوب باشد چرا که احساس سلامت می‌کنم. البته من این نتایج را منتشر خواهم کرد.»

 

 

 

هیلاری کلینتون آمریکا دونالد ترامپ انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا ۲۰۱۶
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر