کد خبر: 412687 A

دیوان کیفری بین‌المللی:

ایلنا: شعبه هشتم دیوان کیفری بین‌المللی اعلام کرده است که نتایج رسیدگی به پرونده احمد الفقی در تاریخ ۲۷ سپتامبر اعلام خواهد شد .

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه خبری دیوان کیفری بین‌المللی، پس از رسیدگی به پرونده احمد الفقی المهدی، عضو گروه «انصارالدین» شاخه القاعده در ۲۲ آگوست، نهایتاً شعبه هشتم دادگاه کیفری بین‌المللی روز گذشته اعلام کرده است که حکم نهایی وی در ۲۷ سپتامبر اعلام خواهد شد.

احمد الفقی المهدی عضو گروه انصارالدین شاخه القاعده بوده است که از آوریل تا سپتامبر سال ۲۰۱۲ میلادی مسوول نظارت بر شهروندان و امور شهر «تیمبوکتو» در کشور مالی بوده است.

وی در جریان حضور خود در این منطقه در تخریب ده آرامگاه و بنای تاریخی این شهر که در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شده بودند نقش داشته است.

اتهام‌های وارده به وی در مورد تخریب نابودسازی میراث فرهنگی از سوی دیوان محرز شناخته شد و متهم تمامی اتهامات را به جهت ارتکاب «جنایت جنگی» پذیرفت.

این پرونده اولین محاکمه بین‌المللی با تمرکز بر تخریب آثار تاریخی و مذهبی، و اولین مورد مطرح شده در دیوان کیفری بین‌المللی است که در آن متهم اعمال ارتکابی خود را مورد پذیرش قرار می‌دهد.

حکم بازداشت الفقی در تاریخ ۱۸ سپتامبر ۲۰۱۵ از سوی دیوان کیفری بین‌المللی صادر شده بود

نماینده قانونی قربانیان برای ارائه مدارک و دفاع از اظهارات خود در تاریخ ۲۴ آگوست ۲۰۱۶ در برابر قضات دیوان حاضر شده است.

دیوان کیفری بین‌المللی احمد الفقیه المهدی تیمبوکتو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر