کد خبر: 414108 A

فرانسوا اولاند:

ایلنا: رئیس‌جمهوری فرانسه در جریان سفر به شهر شمالی کاله تاکید کرد که اردوگاه‌هایی که محل زندگی مهاجران غیرقانونی است، به طور کامل برچیده می‌شود.

به گزارش ایلنا به نقل از فرانس‌۲۴، «فرانسوا اولاند» رئیس‌جمهوری فرانسه امروز – دوشنبه – از شهر شمالی کاله دیدار کرده و تاکید کرد که محل زندگی مهاجران غیرقانونی به طور کامل بسته خواهد شد.

وی وعده داده است تا به رقم مناقشه‌های موجود در رابطه با سرنوشت هزاران مهاجر سرگردان در این اردوگاه فرسوده، این مجموعه را ببندد.

بسیاری از پناهجویانی که در بندر کاله مستقر هستند، تلاش می‌کنند که به طور غیرقانونی خود را به بریتانیا برسانند. همین مساله، موضوع منطقه «جنگل» را به مناقشه ای سیاسی بین بریتانیا و فرانسه تبدیل کرده است.

مهاجرت یکی از موضوع‌های کلیدی در دوران ریاست‌جمهوری چهارساله اولاند بوده است.

وی، تحت فشار مواضع عنوان شده از سوی «نیکلا سارکوزی» رئیس‌جمهوری سابق و «مارین لوپن»، رهبر راستگرای فرانسه مجبور شده تا مواضع قابل توجهی در این حوزه اتخاذ کند.

هر کدام از نامزد‌ها در کارزار‌های انتخاباتی خود، قول داده‌اند تا امنیت را توسعه داده و احساسات ملی‌گرایانه را تقویت کنند.    

اولاند تحت فشار احزاب راستگرا، شنبه گذشته بر درخواست خود برای مبارزه با مهاجرت غیرقانونی تاکید کرده و قول داده تا «به طور کامل»، اردوگاه «جنگل» را تخریب کند.

دولت اولاند تا کنون اعلام کرده که این اتفاق «پیش از زمستان» اتفاق افتاده و عملیات آماده‌سازی که در جریان است، نشانگر آن است که احداث چنین اردوگاه‌هایی ممکن است به زودی آغاز شود.

البته طرح‌ها برای اسکان مجدد مهاجران باعث بروز مناقشه‌ها و تظاهراتی شده و مقام‌های محلی در این منطقه شدیدا با چنین حرکتی مخالف هستند.

هفته گذشته،‌ کار ساخت دیواری با حمایت مالی بریتانیا برای ممانعت از تلاش‌های مکرر مهاجران برای ورود به بریتانیا آغاز شد.

گروه‌های حقوق بشری به شدت نسبت به چالش‌ها و خطرات پیش‌روی ۱۰ هزار مهاجری که در این اردوگاه زندگی می‌کنند، هشدار داده‌اند. هفته گذشته یک کودک ۱۴ ساله افغان به دلیل تصادف با یک خودرو هنگامی که در تلاش بود تا سوار یک کامیون شود،‌ کشته شد.   

 

 

بریتانیا فرانسه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر