کد خبر: 414684 A

طبق گزارش رسانه‌های آمریکایی؛

ایلنا: گزارش‌ رسانه‌های آمریکایی حاکی است که بیش از ۸۴ میلیون نفر، شامگاه دوشنبه مناظره دو نامزد اصلی انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا را از طریق تلویزیون تماشا کردند.

به گزارش ایلنا به نقل از سی‌ان‌ان، کمپانی «نیلسون» اعلام کرده است، ۸۴ میلیون نفر از طریق ۱۳ شبکه تلویزیونی آمریکایی نخستین مناظره دو نامزد حزب دموکرات و جمهوری‌خواه را مشاهده کردند. این تعداد بیینده یک رکورددر عمر ۶۰ ساله پخش تلویزیونی مناظره‌های انتخابات ریاست جمهوری آمریکا محسوب می شود و از آن به عنوان پربیننده‌ترین مناظره تاریخ انتحابات این کشور یاد شده است.

 

کمپانی «نیلسون»که دفتر آن در انگلیس است، یک شرکت بین المللی در حوزه اطلاعات و اندازه‌گیری است.

طبق این گزارش، میلیون‌ها نفر نیز این مناظره را به صورت زنده از طریق اینترنت مشاهده کرده‌اند.

«نیلسون» همچنین گفته است: ۸۴ میلیون نفر در خانه‌های خود و از طریق تلویزیونی‌ها خانگی این مناظره را نگاه کرده‌اند و این عدد شامل کسانی که در گردهمایی‌ها، رستوران‌ها،دفاتر کاری ومهمانی‌ها این مناظره را مشاهده کرده‌اند، نمی‌شود.

با توجه به این‌که آمار اعلام شده تنها شامل مشاهده کنندگان این مناظره از طریق منازل است، تعداد واقعی کسانی که این مناظره را به صورت زنده مشاهده کرده‌اند بسیار بیشتر از ۸۴ میلیون نفر است.

شبکه «ان‌بی‌سی» که لستر هالت، خبرنگار آن مجری این مناظره بود بیشترین بیننده را در بین شبکه‌های تلویزیونی داشته است. طبق این گزارش ۱۸ میلیون نفر از طریق شبکه ان‌بی‌سی این مناظره را مشاهده کرده اند.

۱۳ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر از طریق شبکه ان‌بی‌سی، ۱۲ میلیون و ۱۰۰ هزار نفر از طریق شبکه «سی‌بی‌اس»، ۱۱ میلیون و ۴۰۰ هزار نفر از طریق فاکس نیوز، ۹ میلیون و ۹۰۰ هزار نفر از طریق سی‌ان‌ان ، پنج میلیون و ۵۰۰ هزار نفر از طریق شبکه فاکس و چهار میلیون و ۹۰۰ هزار نفر از طریق شبکه «ام‌اس‌ان‌بی‌سی» این مناظره را مشاهده کرده‌اند.

این گزارش می‌افزاید مناظره «هیلاری کلینتون» و «دونالد ترامپ» همچنین در بین شبکه اسپانیایی‌زبان آمریکا یک رکورد به جای گذاشته و چهار میلیون و ۳۰۰ هزار نفر از طریق دو شبکه این مناطره را مشاهده کرده‌اند.

مناظره «باراک اوباما» و «میت رامنی» در سال ۲۰۱۲ بیش از ۶۷ میلیون بیننده داشت.

پیشتر پیش‌بینی شده بود که این مناظره ۱۰۰ میلیون بیننده خواهد داشت.

این مناظره ۹۰ دقیقه‌ای نخستین مناظره از سه مناظره‌ای بود که دونالد ترامپ، نامزد حزب جمهوریخواه و هیلاری کلینتون، نامزد حزب دموکرات قرار است برگزار کنند.

انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا هشتم نوامبر سال جاری برگزار می‌شود.

مناظره کلینتون و ترامپ
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر