کد خبر: 416668 A

نیک کلگ:

ایلنا: معاون نخست‌وزیر سابق بریتانیا گفت که نحوه موضع‌گیری نخست‌‌وزیر فعلی در قبال برگزیت، اشتباه بزرگی است.

به گزارش ایلنا به نقل از خبرگذاری فرانسه، «نیک کلگ»، معاون نخست‌وزیر سابق بریتانیا در مصاحبه‌ای گفت «ترزا می»، نخست‌وزیر بریتانیا در رابطه با تصمیم به برگزیت سخت (محدود کردن روابط با بازار واحد اروپایی) دچار «اشتباه بزرگی»‌ شده است.

وی که رهبر سابق حزب لیبرال دموکرات است در مصاحبه‌ای گفت: «‌من حتی یک رای‌دهنده را نیز ندیده‌ام که با رای به برگزیت بخواهد شاهد تضعیف صادرات بریتانیا یا محروم شدن لندن از یک بازار واحد شود.»

وی افزود: «فکر می‌کنم که ترزا می و دولتش اشتباه بزرگی مرتکب شده‌اند.»

می در یک سخنرانی در روز یکشنبه،‌ تصریح کرد که مذاکرات برگزیت را تا پایان ماه مارس آغاز خواهد کرد و کنترل مهاجران را در اولویت قرار خواهد داد.

کارشناسان اعلام کرده‌اند که بریتانیا مجبور است بازار واحد اروپایی را ترک کند. این بازار واحد به شهروندان اجازه می‌دهد که آزادانه در این اتحادیه عبور و مرور کنند.

البته مخالفان که شامل رهبران تجاری می‌شوند، خواستار خروج تدریجی از این اتحادیه شده‌اند که در آن دسترسی به بازار واحد حفظ شود.

پوند امروز – سه‌شنبه – به پایین‌ترین حد خود در مقابل دلار در ۳۱ سال گذشته رسید. بسیاری این افت قیمت را به گمانه‌زنی‌ها در رابطه با برگزیت «سخت» نسبت داده‌اند.

 

 

 

بریتانیا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر