کد خبر: 418558 A

ایلنا: نتایج جدیدترین نظرسنجی‌‌ها حاکی از پیشتازی کاندیدای حزب دموکرات انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا با اختلاف ۱۱ درصدی است.

به گزارش ایلنا به نقل از یورنیوز، اختلاف «هیلاری کلینتون» کاندیدای دموکرات‌ها و «دونالد ترامپ» رقیب جمهوری‌خواه وی در نظرسنجی‌ها به ۱۱ درصد رسیده است.

در نظرسنجی‌های قبلی، کلینتون با اختلاف پنج درصدی از ترامپ جلو افتاده بود.

انتشار ویدئویی از نامزد جمهوری‌خواهان که سخنان رکیکی در مورد زنان به کار می برد، از دلایل کاهش رتبۀ وی در نظرسنجی‌ها است.

هیلاری کلینتون، در سخنرانی خود در روز دوشنبه بار دیگر مواضعش در جریان مناظرۀ یکشنبه شب را تکرار کرد و گفت: «او نه تنها به زنان بی‌احترامی می‌کند، بلکه آفریقایی آمریکایی‌ها، لاتین‌تبارها، مسلمانان و سربازان قدیمی، ناتوانان جسمی و مهاجران را نیز تحقیر می‌کند و مورد اهانت قرار می‌دهد، حداقل بین کسی هیچ تبعیضی قائل نمی‌شود.»

مناظرۀ بعدی کاندیداهای انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا نوزدهم اکتبر برگزار می شود و طی یک ماهی که به انتخابات مانده است، هیلاری کلینتون امیدوار است بر فاصلۀ ۱۱ درصدی خود در نظرسنجی‌ها بیافزاید. طبق نظرسنجی دیگری که صورت گرفته است، دموکرات‌ها در سنا و مجلس نمایندگان بعدی این کشور از شانس بیشتری برخوردار خواهند بود.

 

هیلاری کلینتون دونالد ترامپ انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر