کد خبر: 419851 A

ایلنا: گزارش‌ها حاکی از آن است که وزیر خارجه بریتانیا پیش از آغاز حمایت از برگزیت، از ماندن بریتانیا در اتحادیه اروپا اعلام حمایت کرده بود.

به گزارش ایلنا به نقل از رویترز،‌ «بوریس جانسون» وزیر امور خارجه بریتانیا که از طرفداران خروج از اتحادیه اروپا پیش از برگزاری همه‌پرسی بود،‌ دو روز پیش از آغاز اعلام حمایت از برگزیت، در یک مقاله چاپ نشده اعلام کرده بود که طرفدار ماندن بریتانیا در اتحادیه اروپا است.

بر اساس گزارش روزنامه ساندی تایمز، وی که پیش از این شهردار لندن بوده و در دولت جدید به سمت وزارت امور خارجه منصوب شده، برای شفاف‌سازی افکار خود در رابطه با این مسئله، در حمایت و علیه برگزیت مقاله نوشته است.

در گزارش این روزنامه آمده است که مطلب وی در حمایت «ماندن» در اتحادیه اروپا که قرار بود در ستونی در روزنامه «تلگراف» چاپ شود، به این مسئله پرداخته که بریتانیا باید نهایتا با اتحادیه اروپا به همکاری بپردازد و نسبت به عواقب اقتصادی خروج از اتحادیه اروپا هشدار داده است. وی در عین حال پیشنهاد داده که کمک‌های مالی و همکاری‌های اقتصادی بریتانیا با اتحادیه اروپا برای ورود به چنین بازار واحدی، بسیار اندک بوده است.

همه این موارد،‌ با مواضع اتخاذ شده وی در کارزار‌های بعدی در حمایت از برگزیت متفاوت است.

وی اعلام کرده است که مقاله وی در حمایت از عضویت بریتانیا در اتحادیه اروپا برای تقویت باور‌ها و اعتقاد‌هایی است که این کشور بهتر است از اتحادیه اروپا خارج شود.

جانسون در مصاحبه‌ با اسکای نیوز گفت: «کاملا صحیح است که پیش از این در ماه فوریه من نیز مانند بسیاری از افراد دیگر این کشور با این پرسش درگیر بوده‌ام. این موارد را کنار هم گذاشتم و به نظرم واضح بود که چه کاری درست است  و فکر می‌کنم که مردم تصمیم درست را اتخاذ کرده‌اند.‌ آن‌ها به طور گسترده به خروج از اتحادیه اروپا رای دادند و این کاری است که آن‌ها انجام خواهند داد.»

روزنامه ساندی تایمز بخش‌هایی از این ستون‌ را که در ماه فوریه نوشته شده است، منتشر کرده است.

بر اساس این گزارش، جانسون نوشته است: «این بازاری است که در آستانه درهای ما قرار دارد و آماده مورد استفاده قرار گرفتن از سوی شرکت‌های بریتانیایی است. به نظر می‌رسد که حق عضویت فعلی در مقابل همه دسترسی داده شده،‌ ناچیز باشد. چرا ما مصمم به پشت کردن به این فرصت هستیم؟»

 

 

 

بریتانیا برگزیت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر