کد خبر: 421891 A

نظرسنجی‌ها نشان می‌دهند؛

ایلنا: آخرین نظرسنجی‌های انجام شده نشان می‌دهند اقبال رای‌دهندگان آمریکایی به نامزد حزب دموکرات، ۱۲ درصد بیشتر از نامزد حزب جمهوری‌خواه است.

به گزارش ایلنا، نظرسنجی تازه‌ای از شبکه خبری «ای‌بی‌سی» در آمریکا نشان می‌دهد اقبال رای‌دهندگان آمریکایی به نامزد حزب دموکرات، ۱۲ درصد بیشتر از نامزد حزب جمهوری‌خواه است.

نظرسنجی تازه که روز یکشنبه نتایج آن منتشر شده، حاکی‌ است از میان شهروندان سراسر آمریکا که در انتخابات شرکت خواهند کرد، ۵۰ درصد از «هیلاری کلینتون» حمایت می‌کنند، در حالی‌که حامیان «دونالد ترامپ» به ۳۸ درصد می‌رسد. «گری جانسون» از حزب «لیبرتارین» از حمایت پنج درصد از رای‌دهندگان برخوردار است و «جیل استین» از حزب «سبزها» نیز از دو درصد اقبال بهره می‌برد.

نتایج نظرسنجی‌ها معمولا تا روز انتخابات تغییر می‌کند و هیچ‌یک از آن‌ها به معنی پیروزی قاطع نامزد احزاب نیست.

روزنامه «نیویورک‌پست» که به محافظه‌کاران نزدیک است می‌گوید این بهترین نتیجه‌ای بوده که در نظرسنجی‌های این شبکه و روزنامه واشنگتن‌پست از آن هیلاری کلینتون شده‌است.

نظرسنجی تازه پس از آخرین مناظره کلینتون و ترامپ انجام شده؛ مناظره‌ای پرتنش که دو طرف سخت به سیاست‌ها و رفتار و کنش دیگری تاختند.

انتشار نوار جنجالی از سخنان رکیک ترامپ در مورد زنان در سال ۲۰۰۵، و نیز اتهام‌هایی که شماری از شهروندان زن در این چند روز در مورد «آزار جنسی» و «دستمالی‌کردن» به او وارد کرده‌اند، بر افکار عمومی تاثیر گذاشته‌ است. نظرسنجی ای‌بی‌سی نشان می‌دهد که ۶۹ درصد از رای‌دهندگان از واکنش دونالد ترامپ به اتهام‌های آزار جنسی «ناراضی» هستند.

دونالد ترامپ اتهام‌های وارد شده را شدیدا رد کرده و آن‌ها را ساخته‌وپرداخته رسانه‌های بزرگ در حمایت از کارزار انتخاباتی رقیب دموکرات خود توصیف می‌کند. او در عین حال دو روز پیش در جریان یک سخنرانی هشدار داد پس از انتخابات از همه اتهام‌زنندگان شکایت خواهد کرد.

شمار هواداران کلینتون در در میان رای‌دهندگان زن به طور واضحی از ترامپ بیشتر است: ۵۵ به ۳۵ درصد. و در میان زنان تحصیل‌کرده این رقم باز هم افزایش پیدا می‌کند: ۶۲ به ۳۰.

۴۴ درصد از رای‌دهندگان مرد حامی کلینتون هستند و ۴۱ درصد حامی ترامپ. اقبال ترامپ در میان رای‌دهندگان «سفیدپوست» ۴۷ درصد است، که چهار درصد بیشتر از کلینتون است. شمار رای‌دهندگان سفیدپوست با تحصیلاتی کم‌تر از «کالج» که از ترامپ حمایت می‌کنند ۵۵ درصد است در حالی‌که تنها ۳۶ درصد از آن‌ها می‌خواهند به کلینتون رای بدهند.

ترامپ در سخنانی در «نیپلز» -ایالت فلوریدا- گفته‌است نتایج نظرسنجی‌ها «درست نیست». نامزد حزب جمهوری‌خواه می‌گوید وضعیت او در نظرسنجی‌ها خوب است. روزنامه پولتیکو به نقل از او می‌گوید «من فکر می‌کنم وضع [محبوبیت کارزار] ما در میان زنان، بهتر از مردان است».

ترامپ و کلینتون
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر