کد خبر: 425167 A

ایلنا: مقام‌های استرالیایی می‌گویند که هواپیمای مالزیایی مفقود شده بدون دخالت انسان و در حالی که سوختش پایان یافته بود، به سرعت ارتفاع کم می‌کرد.

به گزارش ایلنا به نقل از رویترز،‌ گزارشی از سوی مرکز تحقیقات ایمنی استرالیا که رهبری جست‌وجو برای هواپیمای مفقود شده مالزیایی را بر عهده دارد،‌منتشر شده است. در این گزارش آمده است که هواپیمای مفقود شده به سرعت ارتفاع کم کرده در حالی که سوخت خود را از دست داده است. این اتفاقات بدون دخالت انسانی رخ داده است.

پرواز ام‌اچ۳۷۰ در ماه مارس ۲۰۱۴ از کوالالامپور به پکن با ۲۳۹ مسافر مفقود شده و تبدیل به یکی از بزرگترین معماهای پروازی جهان شد.

گزارشی که امروز از سوی این مرکز منتشر شده می‌گوید که تحلیل‌ها در رابطه با باقیمانده بال هواپیما نشان‌داده که این هواپیما در وضعیت فرود قرار نگرفته است.

این گزارش همچنین گفته که ارتباطات ماهواره‌ای با این هواپیما در حالت «سرعت در سقوط» هنگام ناپدید شدن قرار داشته است. این حالت به پرش مرگ نیز معروف است.

گزارش ۲۸ صفحه‌ای که منتشر شده حاوی شبیه‌سازی‌های جدیدی است که پیشنهاد می‌دهد که متخصصان بر این باورند که منطقه جست‌و‌جوی انجام گرفته محل سقوط است.

«جیمز فولی» مسئول تیم جست‌وجو امروز – چهارشنبه – به رسانه‌ها گفت که تحلیل‌ها در رابطه با بال هواپیما به طور حتم «گسترش» یافته است.

فولی همچنین افزود: «احتمالا این هواپیما در موقعیت خاصی قرار داشته که این بدان معنا است که برای فرود یا نشستن تنظیم نشده بود.»

وی افزود: «شما می‌توانید نتیجه‌گیری‌های خود را در رابطه با اینکه آیا کسی تحت کنترل است یا خیر بکیند.»

وی همچنین افزود: «این پرسش در رابطه با اینکه آیا دخالت انسانی در سقوط نقش داشته یا خیر، بسیار مهم است؛ چرا که اگر این هواپیما فرود آمده باشد،‌ قطعات هواپیما ممکن است در منطقه‌ای بیشتر از ۱۲۰ هزار کیلومتر مربع قرار پراکنده شده باشند. این منطقه تاکنون کاملا مورد بررسی قرار گرفته است.»

 

 

 

 

مالزی استرالیا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر