کد خبر: 429741 A

ایلنا: یکی از نامزد‌های شرکت کننده در انتخابات ریاست‌جمهوری فرانسه امرو تمایل خود را به شرکت در این انتخابات اعلام کرد.

به گزارش ایلنا به نقل از رویترز،‌ «امانوئل ماکرون»، وزیر سابق فرانسوی قصد خود برای نامزدی در انتخابات ریاست‌جمهوری این کشور را امروز – چهارشنبه – اعلام کرد. این اقدام احتمالاً منجر به شکست آرای نامزد‌های عمده در رقابت‌های سنگینی خواهد شد که نظرسنجی‌ها حاکی از جلو بودن «مارین لوپن»، رهبر حزب راستگرای این کشور است.

این بانکدار سابق ۳۸ ساله، که پیش از این وزیر اقتصاد دولت سوسیالیست «فرانسوا اولاند»، رئیس‌جمهوری این کشور بوده است، به عنوان نامزد مستقل در این انتخابات حضور پیدا خواهد کرده و در انتخابات سال آینده شرکت خواهد کرد.

هرچند که در میان سیاست‌مداران محبوب فرانسوی، ماکرون تاکنون هیچ سمت انتخابی را به دست نداشته و شامل حمایت هیچ حزبی نیز نمی‌شود اما کارزار انتخاباتی‌اش به تلاش خود در این زمینه ادامه داده است. وی همچنان هنوز جزئیات سیاست‌های خود را انتشار نداده است.

وی به طور گسترده به عنوان یک رقیب برای برخی از آرا محافظه‌کارانی چون «آلن ژوپه»،‌ نامزد احتمالی آینده این کشور محسوب می‌شود. وی برای نامزدی از سوی احزاب راست میانه‌ در انتخابات اولیه که از یکشنبه آغاز می‌شود، شرکت خواهد کرد.

در ابتدای کارزار انتخاباتی خود که در مرکزی در شمال شرق پاریس، آغاز شده، ماکرون اعلام کرد که می‌خواهد تا فرانسه را از «سیاست‌های قومی قبیله‌ای» حاضر جدا کند.

وی گفت: «‌من شاهد سطح نازل سیستم سیاسی بوده‌ام.»

وی افزود که بهترین راه برای اینکه فرانسه بتواند با جهانی‌سازی وارد معامله شود، ارتباط نزدیک با اروپا است. که این موضوع در تقابل آشکار با سیاست‌های اعلام شده برخی از نامزدها است.

ژوپه تاکنون کارزار انتخاباتی خود را بر پایه گرایش به اروپا و تمایل به چپ میانه نسبت به «نیکلاس سارکوزی»، رقیب انتخاباتی‌اش هدایت کرده است.

فرانسه مارین لوپن امانوئل ماکرون
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر