کد خبر: 433855 A

محجوب در دیدار با دبیرکل حزب‌بعث سوریه:

ایلنا: دبیرکل خانه کارگر ایران در جریان سفر به سوریه و دیدار با معاون دبیرکل حزب‌بعث سوریه اظهار داشت: جنگ‌سوریه به این دلیل آغاز شد که دمشق از محور مقاومت علیه اسرائیل حمایت و آن را رهبری می‌کند.

به گزارش ایلنا، «هلال الهلال» معاون دبیرکل حزب بعث سوریه با هیات ایرانی به ریاست «علیرضا محجوب» دبیرکل خانه کارگر و از اعضای مجلس شورای اسلامی ایران دیدار کرد.

هلال الهلال با بیان اینکه سوریه با وحشیانه‌ترین و بی‌سابقه‌ترین جنگ تاریخ بشریت مواجه شده است، از سفر این هیات ایرانی در چنین وضعیت سوریه قدردانی کرد و گفت: تنها گناه ملت سوریه این بود که به حاکمیت ملی کشورشان احترام می‌گذارند و تأکید می‌کنند که خودشان باید درباره سرنوشت کشورشان تصمیم بگیرند و از سوی دیگر تسلیم دیکته‌های طرف‌های خارجی نمی‌شوند.

وی افزود: جامعه کارگری در سوریه طی دهه‌های گذشته تحت حمایت و نظارت رهبران حزب و رهبران سیاسی از جمله شخص «بشار اسد» رئیس‌جمهوری این کشور بوده‌ و اسد همواره بر توجه به وضعیت کارگران و خانواده‌های آنان تأکید دارند. در حال حاضر نیز انجمن صنفی کارفرمایان شریک واقعی در تصمیم‌گیری‌های اقتصادی و اجتماعی است.

معاون دبیرکل حزب بعث افزود: کارگران سوریه طی این جنگ 5 ساله در کشورشان، پشتیبان واقعی ارتش جمهوری عرب سوریه هستند و با یک دست از تاسیسات حمایت می‌کنند و با دست دیگر، محصولاتی را تولید می‌کنند و این جان‌فشانی‌ها در حالی است که گروه‌های تروریستی، این کشور را ویران کرده و خانواده‌ها هزاران شهید و مجروح در این دوران برای دفاع از کشور تقدیم کرده‌اند تا بدین ترتیب، چرخ اقتصادی کشور، به‌رغم تحریم‌های اقتصادی ظالمانه غرب و کشورهای متخاصم همچنان بچرخد.

وی با اشاره به روابط تاریخی و دیرینه ایران و سوریه خاطرنشان کرد: این روابط طی سال‌های گذشته و در سایه تمایل دو دولت تقویت شده و اکنون به الگویی در عرصه بین‌المللی بدل شده؛ روابطی که براساس احترام به منافع مشترک، حاکمیت‌ملی، عدم داخله در امور داخلی و مبارزه با امپریالیسم جهانی از جمله امریکا و اسرائیل شکل گرفته است.

وی با یادآوری حمایت دولت ایران از سوریه طی 5 سال از جنگ‌جهانی علیه این کشور عربی متذکر شد: ایران همواره از سوریه در عرصه جهانی پشتیبانی و کمک‌های اقتصادی و پزشکی به‌ آن تقدیم می‌کند تا بدین ترتیب از آلام سوری‌‌ها که در نتیجه این جنگ است، کاسته شود.

الهلال همچنین به حضور مبارزان ایرانی به عنوان «مدافعان حرم» در سوریه و مبارزه آنها با تروریسم اشاره کرد و گفت: دولت و ملت سوریه از فداکاری‌های این مبارزان تقدیر و تشکر می‌کنند.

این مقام حزب بعث تأکید کرد: محور مقاومتی که از لبنان گرفته تا ایران ادامه دارد و سوریه ستون فقرات آن را تشکیل می‌دهد علیه محور شر و هیمنه کاذب آمریکا و برخی رژیم‌های مرتجع عربی پیروز خواهد شد و این پیروزی‌ها در تمامی محورهای درگیری‌ها ادامه دارد و دستاوردهای اخیر حلب بهترین مثال بارز در این زمینه است.

از سوی دیگر، دبیرکل خانه کارگر از سفرش به سوریه و نیز بهبود وضعیت امنیتی و اقتصادی این کشور در پی پیروزی‌های اخیر ارتش در عرصه میدانی، ابراز خرسندی کرد و اظهار داشت: جنگ سوریه به این دلیل آغاز شد که این کشور رهبری محور مقاومت علیه اسرائیل را بر عهده دارد. هیچ‌یک از اهداف این جنگ محقق نخواهد شد و تروریسمی که ملت سوریه را دچار کرده حامیانش را گرفتار خواهد کرد.

علیرضا محجوب همچنین بر آمادگی خانه‌کارگر ایران بر حمایت و پشتیبانی از کارگران سوریه در تمامی عرصه‌ها به‌ویژه عرصه اقتصادی و فن‌آوری تأکید کرد.

24

23

2526

کارگران خاورمیانه و شمال آفریقا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر