کد خبر: 433885 A

ایلنا: روزنامه فایننشال تایمز به نقل از منابعی در کنگره آمریکا، گزارش داد که تیم رئیس‌جمهوری منتخب درحال بررسی پیشنهادها برای تحریم‌های جدید غیر هسته‌ای علیه ایران است.

به گزارش ایلنا، روزنامه فایننشال‌تایمز به نقل از منابعی در کنگره آمریکا که با تیم رییس‌جمهوری منتخب آمریکا در ارتباط هستند، گزارش داده که تیم انتقال قدرت «دونالد ترامپ» درحال بررسی پیشنهادها برای تحریم‌های جدید غیر هسته‌ای علیه ایران است.

این روزنامه نوشته است که مقام‌هایی از تیم انتقال قدرت ترامپ در تماس با نمایندگان جمهوری‌خواه در کنگره آمریکا، در حال بررسی اعمال تحریم‌هایی تازه‌ای علیه ایران در زمینه آزمایش موشک‌های بالستیک یا حقوق بشر هستند. منابعی در کنگره آمریکا به این روزنامه گفته‌اند که طراحی این تحریم‌های تازه قرار است به گونه‌ای انجام شود که موجب لغو برجام نشود.

جزئیات تحریم‌های پیشنهادی تازه اعلام نشده و گفته شده است که تهیه این طرح‌ها در مراحل اولیه خود قرار دارد. اعلام این طرح‌ها در شرایطی انجام می‌شود که ایران می‌گوید تصویب تحریم‌های ده ساله ایران در سنای آمریکا به معنی نقض برجام است و به آن واکنش نشان خواهد داد. 

ترامپ و تحریم ایران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر