کد خبر: 433960 A

ایلنا: فرماندهی عملیات مشترک نیروهای عراق از گزارش دفتر سازمان ملل متحد در عراق مبنی بر کشته شدن یک‌هزار و ۹۵۹ نیروی عراقی در عملیات ضد داعش انتقاد کرد.

به گزارش ایلنا به نقل از السومریه نیوز، فرماندهی عملیات مشترک نیروهای عراق گزارش دفتر سازمان ملل متحد در عراق (یونامی) درباره کشته شدن ۱۹۵۹ نفر از نیروهای عراقی در جریان آزادسازی استان نینوی را تکذیب کرد.

فرماندهی عملیات مشترک عراق در بیانیه خود متذکر شد: «بار دیگر دفتر سازمان ملل در عراق گزارش‌هایی غیردقیق، که دربردارنده اطلاعات نادرست و آمارهای بسیار اغراق‌آمیز است، منتشر کرده که در رسانه‌ها بازتاب داشته است. در این گزارش‌ها ذکر شده که یک‌هزار و ۹۵۹ نیروی عراقی در ماه نوامبر گذشته کشته‌ شده‌اند. ولی این آمار کاملا نادرست و بسیار مبالغه‌آمیز است.»

در این بیانیه آمده است: «عملیات بازگرداندن آوارگان به مناطق آزاد شده بر اساس برنامه‌ریزی دقیق و از طریق دفتر هماهنگ‌کننده تلاش‌های بشردوستانه سازمان ملل متحد در بغداد انجام شده است.»

فرماندهی عملیات مشترک عراق «از همه نهادهای بین‌المللی و رسانه‌ها خواست ضمن دقت در گزارش‌های خود، آمار و اطلاعات لازم را از منابع رسمی دریافت کنند؛ زیرا انتشار اخبار دروغ و جعلی به نفع داعش است.»

گزارش سازمان ملل درباره تلفات نیروهای عراقی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر