کد خبر: 435084 A

ویکی‌لیکس فاش کرد:

ایلنا: پایگاه افشاگر ویکلی‌کس اسنادی را منتشر کرد که نشان می‌دهد میان داماد رئیس‌جمهوری ترکیه با واردت نفت گروه تروریستی داعش به این کشور، ارتباط‌هایی وجود دارد.

به نقل از «رای الیوم»، وب‌سایت ویکی‌لیکس در تازه‌ترین افشاگری خود، از روابط ترکیه و گروه داعش به‌‌ویژه در زمینه نفت خبر داد و اعلام کرد که دولت ترکیه به شرکت «پاور ترانس» را از منع واردات، صادرات و انتقال نفت یا فرآورده‌های آن مستثنی کرده است.

در حالی که، شرکت پاور ترانس با اتهام‌های مختلفی در زمینه واردات نفت از داعش روبه رو است.

اسناد ویکی‌لیکس از روابط میان «برات آلبایراک» وزیر نفت و داماد «رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهوری ترکیه با شرکت مذکور پرده برداشته است.

 این اسناد، که تحت عنوان «نامه‌های آلبایراک» منتشر شده، شامل ۵۷ هزار و ۹۳۴ پیام از پست الکترونیکی داماد اردوغان است. رابطه آلبایراک با شرکت پاورترانس به سال ۲۰۱۲ بازمی‌گردد؛ سالی که دولت ترکیه به این شرکت مجوز انتقال نفت را صادر کرد.

این اسناد، مربوط به بازه زمانی آوریل ۲۰۰۰ تا ۲۳ سپتامبر ۲۰۱۶ است، نامه‌نگاری میان آلبایراک و شخصیت‌های سیاسی، تجاری و اعضای خاندان حاکم است که همچنین بازتاب دهنده تاثیر زیاد داماد اردوغان در صحنه‌های سیاسی و اجتماعی ترکیه نیز می‌باشد.

داعش و داماد اردوغان نفت داعش و ترکیه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر