کد خبر: 440043 A

ایلنا: شماری از قانون‌گذاران حزب حاکم کره جنوبی اعلام کردند که از ائتلاف این حزب به دلیل رسوایی‌های به وجود آمده خارج می‌شوند.

به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، حزب محافظه‌کار حاکم کره‌جنوبی در رابطه با استیضاح «پارک گئون‌ های» رئیس‌جمهوری این کشور دچار شکاف و دو دستگی شده است. این مسئله به طور جدی می‌تواند شانس پیروزی این حزب در انتخابات ریاست‌جمهوری این کشور را با مشکل روبه‌رو کند. 

بیش از ۳۰ قانون‌گذار از حزب سائنوری که به مخالفت با شرایط موجود پرداخته بودند، امروز - چهارشنبه - تعهد کرده‌اند که از این حزب خارج خواهند شد، چرا که بر اساس نظر آنها، رهبری فعلی این کشور قادر به مواجه با اصلاحات مورد نیاز با وجود بحران رسوایی‌ها و استیضاح نیست. 

 «یو سونگ مین» یکی از قانون‌گذاران شاخص در میان این گروه از مخالفان به خبرنگاران گفت: «ما به این نتیجه رسیده‌ایم که اصلاحات در حزب محافظه‌کار سائنوری غیر ممکن است.» 

چنین شکافی در صورت به وقوع پیوستن، شرکت «بان کی مون»، دبیرکل پیشین سازمان ملل در رقابت‌های انتخاباتی آتی را با چالش روبه‌رو خواهد کرد. وی قرار است به عنوان گزینه اصلی احزاب راست میانه در این رقابت‌ها شرکت کند. 

این گروه از قانون گذاران اعلام کردند که تا تاریخ ۲۷ دسامبر حدود ۳۵ قانون گذار توافق کردند تا از این حزب خارج شوند. آنها افزودند که در تلاش هستند تا قانون‌گذاران بیشتری را برای الحاق به این تصمیم متقاعد کنند. 

خروج این قانون‌گذارن از حزب حاکم باعث به اقلیت رسیدن این حزب در پارلمان می‌شود، چرا که این حزب از این پس ۹۰ قانون‌گذار خواهد داشت که جایگاه آن را به دومین حزب پس از حزب لیبرال دموکرات منتقل خواهد کرد.

 

کره جنوبی پارک گئون های
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر