کد خبر: 443910 A

ایلنا: اعلام آزمایش قریب‌الوقوع موشک بالستیک فراقاره‌ای از سوی رهبر کرۀ‌شمالی با واکنش همسایۀ جنوبی این کشور روبه‌رو شده است.

به گزارش ایلنا به نقل از یورونیوز، «جئونگ جون هی» سخنگوی وزارت وحدت کرۀ جنوبی در این باره گفت که با شنیدن پیام روز گذشته «کیم جونگ اون» رهبر کره‌شمالی در روز سال نو می‌فهمیم که هیچ چشم‌انداز جدیدی ارائه نمی شود. کیم دوباره عزم خود را برای ادامۀ اقدام‌های تحریک‌آمیز هسته‌ای نشان داد، او همچنان در سخنان خود بر ایجاد یک کشور اتمی قوی، کامل کردن آخرین مراحل موشک بالستیک فراقاره‌ای و پیش‌دستی در حملات تاکید کرد.

بر اساس این گزارش، رهبر کرۀ‌شمالی در سخنرانی روز یکشنبۀ خود به مناسبت آغاز سال نوی میلادی از آماده‌سازی‌های نهایی برای آزمایش این موشک بالستیک در هفته‌های آتی خبر داده بود.

رهبر کرۀ‌شمالی در سخنرانی خود از تبدیل شدن این کشور به یک قدرت اتمی در سال گذشته خبر داده و تاکید کرده است که ترس از این کشور مانع خواهد شد که قدرت‌های بزرگ به فکر «لمس کرۀ شمالی» بیفتند. وی همچنین از آمریکا خواسته است دشمنی با کرۀ‌شمالی را کنار بگذارد و سیاست خود را در مقابل این کشور تغییر بدهند.

پیونگ یانگ در سال ۲۰۱۶ علاوه بر آزمایش دو موشک هسته‌ای، دست به پرتاب آزمایشی چندین موشک دوربر و بالستیک زده بود.

 

رهبر کره‌شمالی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر