کد خبر: 446664 A

ایلنا: یک مقام محلی در استان نینوا اعلام کرد، مهم‌ترین خطوط دفاعی گروه تروریستی داعش در سمت راست رود دجله در غرب موصل فروپاشید.

به گزارش ایلنا به نقل از العالم، این مقام محلی در گفت‌و‌گو با سومریه نیوز خاطرنشان کرد: صدای تیراندازی شدید در نزدیکی مقرهای اصلی داعش در شهر شنیده می‌شود و بیشتر این تروریست‌ها از جمله اعراب و اتباع خارجی عقب‌نشینی کرده‌اند.

وی گفت: پس از انتشار خبر کشته شدن به اصطلاح وزیر جنگ داعش آشوب کوچه‌های بخش قدیمی موصل واقع در ساحل راست شهر را فراگرفته است.

کشته شدن معاون ابوبکر بغدادی در موصل

از سوی دیگر، یک مقام نظامی استان نینوا گفت: معاون «ابوبکر البغدادی» سرکرده داعش در حمله نیروی هوایی عراق در مرکز موصل کشته شد.

این مقام افزود: نیروهای نظامی به ساختمان دانشگاه موصل در مرکز شهر بسیار نزدیک شده‌اند. ساختمان دانشگاه یکی از مهم‌ترین پایگاه‌های داعش در بخش شرقی شهر به شمار می‌آید.

همچنین یک مقام محلی در استان نینوا روز دوشنبه خاطرنشان کرد: افراد مسلح نا‌شناس به سه گشتی عناصر داعش در بخش البعاج در غرب شهر موصل حمله کردند و به دنبال آن، این گروه تروریستی منع آمد و شد خودرو‌ها را اعلام کرد.

وزارت دفاع عراق نیز با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که نیروی هوایی پنج در منطقه الرشید در بخش شرقی شهر، کارگاه بمب گذاری تروریست‌های داعش را منهدم کرد و تمامی کار‌شناسان بمب گذاری که خارجی هستند، کشته شدند.

کشته شدن ۳ عضو بلندپایه داعش در حمله هوایی

این وزارتخانه خاطرنشان کرد: سه نفر از عناصر بلندپایه داعش در حملات هوایی به محله «الحدباء» در موصل به نام‌های «احمد مزعل» تبعه عربستان مسئول ارتش به اصطلاح خلافت در موصل، دومی «حازم محمد» مسئول نیروهای ویژه مهاجم و «محمود اسماعیل» مسئول انتحاری‌های عرب کشته شدند.

بر اساس این گزارش، نیروی هوایی عراق چهار خودرو بمب گذاری شده را منهدم کرد و ۴۰ تروریست را در منطقه شیرخان کشت.

از سوی دیگر، «ابومهدی المهندس» معاون رئیس هیات الحشد الشعبی (نیروهای داوطلب مردمی عراق) از نزدیک بودن زمان شروع مرحله ششم آزادسازی غرب موصل خبر داد.

 

داعش معاون ابوبکر البغدادی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر