کد خبر: 449225 A

ایلنا: حمایت وزارت خارجه فرانسه و آمریکا از مذاکرات آستانه، شهادت یک جوان فلسطینی در اراضی اشغالی، واکنش سیا به اظهارات رئیس‌جمهوری منتخب آمریکا، کشته شدن یکی از سرکردگان النصره، ابراز نگرانی دبیر کل سازمان ملل در خصوص وضعیت مسلمانان، حفر خندق در اطراف نجف، مشمولیت سرباز آمریکایی به عفو رئیس جمهوری این کشور، سفر پادشاه عربستان به جنوب شرق آسیا و سیل ویرانگر در جنوب تایلند از مهمترین رویدادهای جهان در ۱۲ ساعت گذشته به شمار می‌روند.

به گزارش ایلنا، وزارت خارجه فرانسه و آمریکا از مذاکرات آستانه در راستای برقراری صلح و آتش‌بس در سوریه حمایت کردند.

-نظامیان رژیم صهیونیستی شامگاه گذشته -سه‌شنبه- یک جوان فلسطینی در شهر طولکرم واقع در کرانه باختری رود اردن را به شهادت رساندند.

-رئیس سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا با واکنش به اظهارات ترامپ در خصوص تشبیه عملکرد سازمان سیا به دوران آلمان نازی، این سخنان را زننده، نفرت‌انگیز و بی‌احترامی به فداکاری‌های کارکنان این سازمان خواند.

-برخی از رسانه‌های سوری اعلام کردند «ابو ابراهیم التونسی» از سرکردگان جبهه فتح الشام (النصره ) طی یک حمله هوایی کشته شده است.

-دبیر کل سازمان ملل نسبت به افزایش نفرت علیه مسلمانان هشدار داد و با ابراز نگرانی از این روند خواستار تلاش برای مقابله با این پدیده شد.

-نیروهای بسیج مردمی عراق اقدام به حفر خندق در اطراف استان نجف برای جلوگیری از نفوذ تروریست‌ها به این استان کردند.

-«باراک اوباما» رئیس‌جمهوری آمریکا با درخواست بخشش «چلسی منینگ» سرباز آمریکایی که اسناد محرمانه ای را در اختیار سایت ویکی لیکس قرار داده بود، موافقت کرد.

-نخست‌وزیر مالزی اعلام کرد که پادشاه عربستان در ماه آینده میلادی به جنوب شرق آسیا سفر خواهد کرد.

-جاری شدن سیل در جنوب تایلند دست کم ۵۰ کشته در بر داشته است. این سیلاب باعث بالا آمدن مقادیر زیادی طلا و هجوم مردم محلی برای به دست آوردن این فلز گرانبها شد.

 

باراک اوباما دبیر کل سازمان ملل عربستان النصره نیروهای بسیج مردمی عراق مهمترین رویدادهای جهان مذاکرات آستانه چلسی منینگ وزارت خارجه فرانسه و آمریکا شهادت یک جوان فلسطینی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر