کد خبر: 449304 A

مقام‌های واشنگتن:

ایلنا: مقام‌های نظامی آمریکا بر ادامه آموزش نیرو‌های اوکراینی در غرب این کشور تاکید کردند.

به گزارش ایلنا به نقل از تاس، «دان رن» و «لیسی جاستینگر» مقام‌های روابط عمومی ارتش آمریکا در اروپا به این خبرگزاری گفتند که آمریکا در زمینه برنامه کمک‌های نظامی به کی‌یف توجه خود را روی توسعه مرکز آموزش نبرد ارتش اوکراین متمرکز خواهد کرد.

دان رن گفت :«‌آمریکا به آموزش و مشاوره نیروهای امنیتی اوکراین در غرب این کشور ادامه می‌دهد.»‌

وی افزود که بیش از چهار واحد نظامی قرار است در ماه ژانویه تحت آموزش قرار بگیرند.

این مقام نظامی همچنین خاطرنشان کرد: «ماموریت مرکز آموزش نظامی چندملیتی تا کنون از سوی گارد ملی ارتش کالیفرنیا اداره می‌شد، اما هم اینک این ماموریت به مرکز گارد ملی ارتش اوکلاهما سپرده شده است.»

«لیسی جاستینگر» سخنگوی مرکز فرماندهی آموزش ارتش توضیح داد: «این ادامه آموزش‌های مشابهی است که تا پیش از این برای افزایش ظرفیت‌های اوکراین برای دفاع، توسعه یافته بود. نیروهای آمریکایی روی مشاوره اوکراینی‌ها در جریان توسعه مرکز آموزش نبرد تمرکز خواهند داشت. آن‌ها همچنین اقدام به اصلاحات سازمانی در این موسسات و فرآهم آوردن مشاوره و راهنمایی برای آموزش نیروها به رهبری اوکراین خواهند کرد. این آموزش‌ها شامل نیروهای ویژه نیز می‌شود.»

وی گفت که چهار واحد از نیرو‌های زمینی اوکراین در سال جاری آموزش خواهند دید. جاستینگر همچنین افزود: «‌آموزش نیروهای اوکراینی شامل توانمندی‌های دفاعی در سطح فردی و واحدها می‌شود. در عین حال عملیات امنیتی داخلی نیز تمرین می‌شود.»

این مقام نظامی افزود: «‌مرکز آموزش و مجموعه مربیان تلاش بلندمدتی را برای ساختن نیروهای امنیتی اوکراینی پایدار و حرفه‌ای در هر دوی این سطوح انجام می‌دهند تا از این طریق، از وحدت ملی و انسجام سرزمینی این کشور دفاع کنند.»‌

وی تاکید کرد: «کمیسیون مشترک چند‌ملیتی در رابطه با اصلاحات دفاعی و همکاری‌های امنیتی با شرکای اوکراین مانند کانادا، لیتوانی، بریتانیا و آمریکا در تلاش است تا پیش‌نیاز‌های اوکراین را ارزیابی کرده و به آموزش، تجهیزات و مشاوره اولویت بخشد.»‌

 

 

واشنگتن آمریکا اوکراین ارتش آمریکا نیرو‌های زمینی اوکراین
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر