کد خبر: 449307 A

ایلنا: منابع آگاه اعلام کرده‌اند که برخی از اعضای شورای میهنی کرد سوریه به مذاکرات صلح سوریه در آستانه قزاقستان دعوت شده‌اند.

به گزارش ایلنا به نقل از ریانووستی، یک منبع مطلع، که نامش فاش نشده است، اعلام کرد که برخی از اعضای شورای میهنی کُرد سوریه (متشکل از احزاب کرد سوریه نزدیک به بارزانی و مخالف سیاست‌های حزب اتحاد دموکراتیک کرد سوریه یا pyd) به مذاکرات صلح سوریه، که قرار است در تاریخ ۲۳ ژانویه در آستانه، پایتخت قزاقستان برگزار شود، دعوت شده‌اند.

به گفته این منبع، «حکیم بشار»، «ابراهیم بورو» و «درویش میرکان» از اعضای شورای میهنی کُرد، به مذاکرات آستانه دعوت شده‌اند.

شورای میهنی کرد سوریه متشکل از احزاب کرد سوریه نزدیک به «مسعود بارزانی» رئیس اقلیم کردستان عراق و مخالف سیاست‌های حزب «اتحاد دموکراتیک» است.

این در حالی است که هنوز از حزب اتحاد دموکراتیک، قدرتمندترین حزب کُردی در سوریه به دلیل مخالفت شدید ترکیه برای شرکت در مذاکرات دعوت نشده است.

گفته می‌شود از میان نیروهای معارض سوریه تنها گروه‌هایی در نشست آستانه شرکت می‌‌کنند که در سوریه نیروی مسلح دارند و هدف از این اقدام تداوم آتش‌بس و پایان دادن به جنگ داخلی در این کشور است.

 

معارضان سوری و مذاکرات آستانه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر