کد خبر: 452603 A

کاخ سفید اعلام کرد:

ایلنا: سخنگوی کاخ سفید اعلام کرد، با وضع تعرفه بر کالاهای وارداتی آمریکا از مکزیک، می توان هزینه احداث دیوار در مرز دو کشور را تامین کرد.

به گزارش ایلنا به نقل از رویترز، «دونالد ترامپ،» رییس جمهوری آمریکا، روز چهارشنبه دستور ساخت دیوار در مرز دوکشور را صادر کرده و گفته است، دولت مکزیک می بایست هزینه ساخت این دیوار را بپردازد. اما رییس جمهوری مکزیک می گوید کشورش پول احداث این دیوار را نمی دهد.

در همین راستا، «شان اسپایسر» سخنگوی کاخ سفید، روز پنجشنبه اظهار داشت که دولت ترامپ با وضع تعرفه تا ۲۰ درصد، هزینه ساخت این دیوار را تامین خواهد کرد.

سخنگوی کاخ سفید تصریح کرده بود با وضع چنین تعرفه هایی سالانه تا ۱۰ میلیارد دلار برای دولت آمریکا سود خواهد داشت که می توان برای تامین هزینه این دیوار استفاده کرد.

شان اسپایسر توضیح بیشتری در خصوص چگونگی وضع این تعرفه‌ها بیان نکرده است.

این گزارش اضافه کرده است که وضع تعرفه بر کالاهای وارادتی از مکزیک به یک طرح نمایندگان جمهوریخواه در مجلس نمایندگان شبیه است که از ان به عنوان «تنظیم تعرفه » در مرز یاد می شود.

ولی با این حال، کاخ سفید بعدا اعلام کرد، پیشنهاد وضع تعرفه گمرگی بر واردات کالا از مکزیک در مراحل اولیه خود است.

در همین زمینه، رینس پریبس، رئیس دفتر رئیس جمهوری آمریکا به خبرنگاران گفته است،وضع تعرفه برکالاهای وارداتی می تواند «یکی از راه ها» باشد.

قرار است این دیوار در طول مرز ۳۲۰۰ کیلومتری دو کشور ساخته شود.

مبارزه با ورود مهاجران غیرقانونی و ساخت دیوار بین دو کشور از شعارهای اصلی دونالد ترامپ در کارزار انتخاباتی‌اش بود ولی نکته اساسی این است که وی بارها گفته است این مکزیک است که باید پول ساخت آن را بدهد. این در حالی است که مقام های مکزیک بارها گفته‌اند چنین چیزی را نمی‌پذیرند.

رهبران جمهوریخواه در کنگره آمریکا روز پنجشنبه اعلام کردند که ۱۲ تا ۱۵ میلیارد دلار از پول مالیات‌دهندگان آمریکایی باید صرف ساخت این دیوار شود.

دیوار ترامپ ترامپ و مکزیک
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر