کد خبر: 452914 A

دبیرکل جنبش انصارالله یمن:

دبیر کل جنبش انصارالله یمن در سخنرانی تلویزیونی خود به بررسی تحولات منطقه پرداخت.

به گزارش ایلنا به نقل از المسیره، «عبدالملک بدرالدین» دبیرکل جنبش انصارالله یمن تشدید حملات عربستان سعودی به یمن را امری در راستای خشنودسازی رئیس‌جمهوری جدید آمریکا دانست.

وی ادامه داد که متجاوزان سعودی به دنبال این بودند که طی یک هفته یا یک ماه نبرد خود در یمن را به پایان رسانده و کار را یکسره کنند که مقاومت ملت یمن آن‌ها را غافلگیر کرد و موجب شکست آن‌ها در تلاش بی‌وقفه خود برای ناامن کردن یمن شد.

دبیرکل انصارالله یمن با اعلام بسیج مردمی در این کشور تاکید کرد دستیابی به پیروزی در سایه ایمان و صبر و فداکاری و ایمان به خدا به دست می‌آید و همین امر باعث از بین رفتن محاسبات مادی استکبار شده و پیروزی وعده داده شده الهی را در بر دارد.

وی با اشاره به حملات عربستان سعودی به خاک یمن این کشور را مزدور قدرت‌های استکباری بزرگ دانست که با صبر و ایمان به خدا می‌توان در مقابل این دشمن متجاوز به پیروزی دست یافت.

بدرالدین در ادامه تاکید کرد ما آزادگان جهان هیچ راهی جز مقابله با شرارت نداریم و در برابر متجاوزان بنابر اصول قرآنی و وظیفه شرعی خواهیم ایستاد. دخالت‌ها و سلطه خارجی بر یمن باعث نابودی امنیت و کرامت مردم این کشور خواهد شد.

وی با اشاره به دفاع و ایستادگی جانانه ملت یمن در مقابل تجاوز سعودی افزود که دفاع ما از خود کاملا مشروع است ولی عربستان سعودی از این امر هراس دارد که در صورت شکست در صحنه یمن، نقش خود را به عنوان مزدور شماره‌ یک استکبار و در راس آن آمریکا در منطقه از دست بدهد.

دبیرکل انصارالله یمن با اشاره به وضعیت امنیتی سوریه خاطرنشان کرد که آمریکا به مزدوران خودش فرصت عرضه اندام در سوریه را داد. مزدوران آمریکا نیز در رقابت با یکدیگر سعی در خشنودسازی رهبران آمریکا از خود دارند.

وی همچنین در خصوص به قدرت رسیدن «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا این امر را به عنوان مرحله جدید و حساس در تغییر اولویت‌های جهان برشمرد.

بدرالدین در ادامه افزود زمانی عربستان ثروتمندترین کشور جهان به شمار می‌رفت که اکنون مجبور به قرض گرفتن پول برای تامین هزینه‌های تجاوز خود به خاک یمن است. ما می‌توانستیم شکست سنگینی را به این کشور متجاوز وارد کنیم که تاثیر برخی از عوامل مانع از این امر شد.

 

 

 

عربستان سعودی یمن دبیرکل جنبش انصارالله عبدالملک بدرالدین بسیج مردمی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر