کد خبر: 453201 A

نمایندگان دموکرات کنگره ایالات متحده آمریکا از تصمیمات رئیس‌جمهور جدید این کشور در خصوص پناهجویان به شدت خشمگین‌ شدند.

به گزارش ایلنا به نقل از روسیاالیوم، پس از تصویب برخی از قوانین در خصوص محدود کردن سفر پناهجویان به آمریکا و خودداری از صدور ویزا برای اتباع هفت کشور نمایندگان دموکرات کنگره آمریکا اعتراض‌های خود را نسبت به این تصمیمات نشان دادند.

«چارلز شومر» رهبر دمکرات‌ها در کنگره این تصمیمات اتخاذ شده توسط دونالد ترامپ را نفرت انگیز و باعث عقب‌گرد آمریکا در صحنه بین‌الملل خواهد شد.

وی در صفحه توییتر خود دراین باره نوشت :«اشکی که بر مجسه آزادی دیده می‌شود نشان‌دهنده سنت آمریکایی‌ها در استقبال از مهاجران است، مجسمه‌ای که از زمان اولین بنیانگذاران این کشور در این‌جا نصب شده است».

«الیزابت اورن»، سناتور دموکرات ایالت ماساچوست آمریکا نیز از دونالد ترامپ خواست تا این دستورات که بر علیه مهاجران وضع شده است را لغو کند.

این سناتور دموکرات جلوگیری از ورود مهاجران از کشورهای مسلمان و عدم استقبال از پناهندگان را خیانت به بنیان‌گذاران این کشور قلمداد کرد.

«کریس مورفی» نیز این عمل ترامپ را فرصتی برای احیای مجدد داعش دانست و گفت داعش می‌تواند از قوانین وضع شده جدید به عنوان دستاویزی برای محکوم کردن و بد جلوه دادن آمریکا استفاده کند.

دونالد ترامپ با صدور دستوری اجرایی در خصوص عدم صدور ویزا و محدودیت در سفر اتباع هفت کشور که تمامی آن‌ها اسلامی‌ هستند را ابلاغ کرد.

پناهجویان حزب دموکرات نمایندگان دمکرات کنگره ایالات متحده آمریکا چارلز شومر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر