کد خبر: 453537 A

بسیاری از رسانه‌های جهان در ذیل خبر ممنوعیت صدور ویزا و جلوگیری از سفر اتباع هفت کشور ایران، عراق، سومالی، سودان، سوریه، یمن و لیبی به آمریکا به بایکوت اسکار توسط بازیگر زن ایرانی فیلم «فروشنده» پرداختند.

به گزارش ایلنا، پس از صدور دستور اجرایی «دونالد ترامپ» مبنی بر عدم صدور روادید و ممانعت از سفر اتباع کشورهای کشور ایران، عراق، سومالی، سودان، سوریه، یمن و لیبی به آمریکا به بهانه جلوگیری از ورود تروریست‌ها به این کشور، «ترانه علیدوستی»، بازیگر زن ایرانی فیلم «فروشنده» که جزو کاندیداهای دریافت جایزه اسکار نیز هست، این رویداد هنری را بایکوت کرد.

وی در واکنش به دستور ممانعت از ورود اتباع ایرانی به آمریکا، اعلام کرده بود که در مراسم اهدای جایزه اسکار شرکت نخواهد کرد.

این واکنش ترانه علیدوستی بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌های جهان داشت.

رویترز در واکنش به ممنوعیت سفر اتباع کشورهای نام برده به آمریکا به بازتاب خبر بایکوت اسکار توسط ترانه علیدوستی پرداخت و نوشت بازیگر زن فیلم فروشنده که نامزد دریافت جایزه اسکار بهترین فیلم غیر انگلیسی‌زبان اسکار بوده و در سریال پرطرفدار «شهرزاد» نیز ایفای نقش کرده در واکنش به صدور این فرمان اجرایی، مراسم اهدای جوایز اسکار را تحریم کرده و اعلام کرد در صورت داشتن اجازه برای سفر به آمریکا به منظور شرکت در این مراسم نیز از حضور در این رویداد هنری خودداری خواهد کرد.

خبرگزاری فرانس 24 نیز در ذیل همین خبر با اشاره به پیام توئیتری ترانه علیدوستی، خبر عدم حضور وی در واکنش به صدور این فرمان توسط دونالد ترامپ را پوشش داد.

سی‌ان‌ان نیز با پوشش این خبر با عنوان «ستاره سینمای ایران اسکار را تحریم کرد» به پوشش این خبر پرداخت و این اقدام وی را در واکنش به صدور دستور اجرایی رئیس‌جمهور آمریکا قلمداد کرد. این خبرگزاری با انتشار پیام توئیتری ترانه علیدوستی نوشت که بازیگر ایرانی فیلم فروشنده که نامزد دریافت جایزه بهترین فیلم خارجی است این رویداد هنری را بایکوت کرد.

روزنامه ایندیپندنت با درج عنوان «ترانه علیدوستی در اعتراض به عدم صدور ویزا برای مسلمانان از شرکت در مراسم اهدای جوایز اسکار خودداری کرد» به صورت تفصیلی به تحریم این رویداد هنری توسط بازیگر زن ایرانی فیلم فروشنده پرداخت.

الجزیره هم نوشت ترانه علیدوستی در اعتراض به ترامپ و صدور قانون ضد اسلامی وی از شرکت در مراسم اسکار خودداری خواهد کرد.

روزنامه‌های نیویورک‌تایمز و نیویورک دیلی‌نیوز هم با بازتاب این خبر اعلام کردند این اقدام بازیگر زن ایرانی در اعترض به صدور فرمان ترامپ جهت عدم صدور ویزا و ممانعت از اتباع کشورهای ذکر شده صورت گرفته است.

دویچه‌وله نیز با پوشش این خبر اقدام ترانه علیدوستی برای شرکت نکردن در مراسم اسکار را اعتراض این بازیگر ایرانی به  این اقدام ترامپ در جلوگیری از ورود مهاجران به خاک آمریکا خواند.

 

 

ترانه علیدوستی دونالد ترامپ بایکوت اسکار رسانه‌های جهان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر