کد خبر: 456826 A

رئیس‌جمهور آمریکا در نخستین دیدار خود از مرکز فرماندهی‌ مرکزی ایالات متحده آمریکا اعلام کرد به ماموریت خود علیه داعش عمل خواهد کرد.

به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا اعلام کرد واشنگتن و متحدانش در مقابل گروه‌های تروریستی افراطی اسلامی خواهند ایستاد.

وی در دیدار خود از مرکز فرماندهی مرکزی ایالات متحده آمریکا در دیدر با مسئول منطقه‌ای خاورمیانه و آسیای مرکزی بر تلاش دولت خود بر مبارزه با داعش و گروه‌های اسلامی افراطی در این منطقه تاکید کرد.

ترامپ در ادامه افزود ما به این نیروهای افراطی یک پیام واضح می‌دهیم و آن این است که آن‌ها شکست خواهند خورد.

وی که در میان ۳۰۰ نفر از پرسنل پایگاه نظامی «مک دیل» در فلوریدا سخن می‌گفت، اضافه کرد: «تروریسم افراطی اسلامی را شکست خواهیم داد و به آنها اجازه ریشه دواندن در کشور خود را نمی‌دهیم. آزادی، امنیت و عدالت پیروز خواهند شد».

وی گروه‌های اسلامی افراطی را متهم به نسل‌کشی و ارتکاب جنایت در سراسر جهان کرد و افزود تروریسم اسلامی مصمم به ضربه زدن به ما در نواحی مختلف آمریکا و اروپا بوده و هنوز هم هستند.

مبارزه با گروه‌های اسلامی در کانون توجه سیاست‌های دونالد ترامپ قرار گرفته است و وی در نخستین روز‌های آغاز به کار خود دستور حمله به نیروهای القاعده در یمن را صادر و در ادامه صدور روادید و ورود اتباع هفت کشور اسلامی را به آمریکا ممنوع اعلام کرد.

البته این دستور اجرایی ترامپ توسط یک قاضی فدرال آمریکایی لغو شد که دادگاه استیناف نیز در مقابل تقاضای فرجام‌خواهی دولت آمریکا، رای قاضی «جیمز روبرت» در تعلیق دستور اجرایی ترامپ را تایید کرد.

 

 

 

داعش دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا تروریسم اسلام افراطی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر