کد خبر: 456952 A

نخست وزیر عراق:

نخست‌وزیر عراق در مصاحبه با شبکه فرانس ۲۴، از رصد و زیرنظر داشتن سرکرده داعش توسط نهاد‌های امنیتی این کشور خبر داد.

به گزارش ایلنا به نقل از فرانس۲۴، «حیدر العبادی» نخست‌وزیر عراق در مصاحبه با این شبکه فرانسوی تازه‌ترین دستاوردهای نیروهای امنیتی عراق در مبارزه با داعش را تشریح کرد.

حیدر العبادی در این مصاحبه با تاکید بر شکاف ایجاد شده بین «ابوبکر البغدادی»، سرکرده گروه تروریستی داعش و دیگر فرماندهان این گروه اعلام کرد نهاد‌های امنیتی عراق در حال رصد سرکرده گروه تروریستی داعش هستند.

وی در ادامه تصریح کرد فردی که در عملیات هوایی ائتلاف آمریکا جان خود را از دست داد، از دستیاران بغدادی بوده است.

نخست‌وزیر عراق با اشاره به شکاف به وجود آمده در هسته فرماندهی داعش افزود ابوبکر البغدادی به دلیل عدم اعتماد اطرافیانش به وی در انزوا به سر می‌برد و نهادهای امنیتی به دقت در حال رصد تحرکات وی هستند.

وی ادامه داد ارتباط البغدادی با دیگر فرماندهان و سرکردگان داعش به شدت کاهش یافته است و در بسیاری از موارد عملا وی از تصمیم‌گیری‌ها حذف می‌شود.

حیدر العبادی از سخن گفتن در خصوص اطلاعاتی که منجر به  افشای جزئیات محل اختفای البغدادی خودداری کرد.

وی در خصوص روند عملیات آزادسازی شهر موصل نیز تاکید کرد نیروهای امنیتی عراق برای وارد کردن ضربه نهایی به آخرین سنگرهای داعش آماده هستند و این گروه تروریستی از لحاظ  نظامی تقریبا نابود شده است.

العبادی چالش اساسی پیش روی مبارزه با داعش را متوقف کردن عملیات‌های تروریستی دانست که در آن‌ ده‌ها نفر از غیرنظامیان نیز جان خود را از دست داده‌اند.

وی با انتقاد از دستور اجرایی ترامپ مبنی بر عدم صدور روادید و ممانعت از ورود مسافران هفت کشور اسلامی از جمله عراق به خاک آمریکا گفت: «هیچ کشوری حق تحقیر ملت‌های دیگر را ندارد».

 

 

داعش نخست وزیر عراق ابوبکر البغدادی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر