کد خبر: 457052 A

بر اساس جدیدترین نظرسنجی‌ها؛

بر اساس نتایج به دست آمده از یک نظر سنجی که توسط یک موسسه خیریه سلامت روانی انجام شد، مساله خروج انگلیس از اتحادیه اروپا و رئیس‌جمهوری آمریکا از نگران‌کننده‌ترین امور در نظر مردم بریتانیا به شمار می‌رود.

به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، در این نظرسنجی که نتایج آن امروز –سه‌شنبه- اعلام شد، دو مساله برگزیت و انتخاب «دونالد ترامپ» به ریاست‌جمهوری ایالات متحده در صدر موضوع‌هایی است که باعث نگرانی مردم بریتانیا شده است.

در این نظر سنجی ۴۹ درصد از شرکت کنندگان انتخاب دونالد ترامپ به ریاست‌جمهوری آمریکا را امری نگران کننده توصیف کرده‌اند.

همچنین ۴۳ درصد نیز خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا را باعث افزایش اضطراب دانسته‌اند.

مدیر موسسه «ام‌اچ‌اف» که برگزاری این نظرسنجی را بر عهده داشت، با اشاره به نتایج به دست آمده اعلام کرد باید اتفاقات بین‌المللی و تاثیر آن بر نگرانی مردم جدی گرفته شود.

این بنیاد در گزارش خود افزود بر اساس این نظر سنجی، نگرانی مردم بریتانیا از مساله برگزیت و خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا افزایش یافته است.

این نظر سنجی به صورت آنلاین و بین هزار و ۷۱۴ نفر از بزرگسالان بریتانیایی برگزار شده است.

در این نظر سنجی ۲۹ درصد از افرادی که انتخاب ترامپ را نگران‌کننده دانسته‌اند، این امر را باعث اضطراب‌های عمیق خواند‌ه‌اند درحالی که ۲۰ درصد از این افراد اعتقاد دارند انتخاب ترامپ باعث ایجاد نگرانی‌های جزیی است.

این بنیاد نتایج این نظرسنجی را نشان‌دهنده اضطرابی همراه با تهدید، نگرانی و همچنین دید فاجعه‌بار مردم نسبت به آینده به اضافه افزایش هراس در تصمیم‌گیری‌های آینده خواند.

بنیاد مذکور آثار ناشی از این نگرانی را اختلال در خواب و همچنین مشکلات تنفسی اعلام کرد که باعث سخت‌تر شدن زندگی روزمره می‌شود.

این موسسه همچنین تصمیم بریتانیا در ترک اتحادیه اروپا را تاثیر گذار در روابط شخصی و خانوادگی توصیف کرد.

 

 

دونالد ترامپ مساله برگزیت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر