کد خبر: 458037 A

مقام‌های کابل:

سخنگوی وزارت دفاع افغانستان اعلام کرد که کابل از افزایش حضور نیرو‌های نظامی خارجی در این کشور حمایت می‌کند.

به گزارش ایلنا به نقل از رویترز،‌ وزارت دفاع افغانستان امروز – جمعه – با استقبال از پیشنهادهای ارائه شده از سوی فرمانده نیرو‌های بین‌المللی در افغانستان برای افزایش نیرو‌های امنیتی که در حال نبرد با شورشیان طالبان هستند، آن را مثبت ارزیابی کرد.

«جان نیکلسون» ژنرال ارشد و فرمانده نیرو‌های آمریکایی و بین‌المللی در افغانستان به کمیته نیروهای ارتش سنا در واشنگتن گفت که نیرو‌های کافی برای ارائه مشاوره به نیرو‌های زمینی افغان وجود ندارد.

نیکلسون به قانون‌گذاران این کمیته گفته بود که نیروها به رهبری ناتو در افغانستان برای انجام ماموریت‌های ضد تروریستی کافی است اما برای نقش‌های کلیدی به منظور مشاوره نیرو‌های امنیتی افغانستان «کمبود چند هزار نفری» وجود دارد.

«دولت وزیری» سخنگوی وزارت دفاع افغانستان گفت که افزایش نیرو‌های بین‌المللی «گام مهمی» در جهت مقابله با گروه‌های شبه‌نظامی در افغانستان است.

این مقام ارشد وزارت دفاع افغانستان همچنین افزود: «وزارت دفاع افغانستان از هرگونه تصمیمی که میان دولت‌های افغانستان و آمریکا گرفته شود، حمایت می‌کند. این نبرد، نبردی مشترک علیه تروریسم بوده و ما از هرگونه راه ممکن برای مقابله با تروریسم حمایت می‌کنیم.»

وی همچنین گفت که ارتش افغانستان از دولت آمریکا خواسته است تجهیزات و آموزش بیشتری برای نیرو‌های امنیتی خود فراهم کند.

 

 

 

افغانستان ناتو آمریکا حضور نیروهای آمریکایی در افغانستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر