کد خبر: 462486 A

نامزد مستقل انتخابات ریاست‌جمهوری فرانسه برای دیدار با نخست‌وزیر بریتانیا و برگزاری یک تجمع انتخاباتی با اتباع فرانسوی در این کشور به لندن سفر کرد.

به گزارش ایلنا به نقل از یورونیوز، جزئیات گفت‌وگو میان «ترزا می» نخست‌وزیر بریتانیا و «امانوئل مکرون» نامزد مستقل انتخابات فرانسه اعلام نشده اما موضوع خروج بریتانیا از اتحادیۀ اروپا در این دیدار مورد بحث قرار گرفته است.

نامزد مستقل ریاست‌جمهوری ۲۰۱۷ در فرانسه در جریان دیدار خود با شهروندان فرانسوی در لندن هم به این موضوع اشاره کرد و گفت : «حفظ اروپا، حفظ بازار مشترک و اتحادیۀ اروپا در حال حاضر از مسائل مهم است. اگر ما به خوبی مذاکرات برگزیت را برگزار نکنیم، همه ما تضعیف خواهیم شد. البته در این میان از منافع فرانسه دفاع خواهیم کرد.»

نزدیک به ۳۰۰ هزار تبعۀ فرانسوی در بریتانیا زندگی می‌کنند و آرای این تعداد در انتخاب رئیس جمهوری آینده می‌تواند سرنوشت‌ساز باشد. طبق نظرسنجی‌ها، «مارین لوپن» رهبر جبهۀ ملی و امانوئل مکرون بیشترین شانس را برای راهیابی به دور دوم انتخابات ریاست جمهوری فرانسه دارند.

این انتخابات تحت تاثیر مسائل مطرح شده در رابطه با سوءاستفاده مالی از سوی «فرانسو فیون» نامزد جمهوری‌خواهان و «مارین لوپن» نامزد راست افراطی قرار دارد. افشای فساد مالی و سوءاستفاده این نامزدها اعتراض‌های زیادی را در فرانسه علیه فساد مالی سیاستمداران برانگیخته است.

دور نخست این انتخابات در روز ۲۷ آوریل و دور دوم آن نیز هفتم ماه می برگزار می‌شود.

 

انتخابات ریاست‌جمهوری فرانسه ترزا می‌ امانوئل مکرون
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر