کد خبر: 462618 A

پلیس مالزی:

ایلنا: پلیس مالزی احتمال دست داشتن یک دپیلمات ارشد کره‌شمالی در قتل برادر ناتنی رهبر این کشور را مطرح کرده است.

به گزارش ایلنا به نقل از روسیا‌الیوم‏، «خالد ابوبکر» رئیس پلیس مالزی، امروز- چهارشنبه اعلام کرد، ماموران تحقیق در ارتباط با قتل برادر ناتنی «کیم جونگ‌نام» برادر ناتنی «کیم جونگ‌اون» رهبر کره‌شمالی احتمال دست داشتن یک دیپلمات ارشد کره‌شمالی در این حادثه را مطرح کرده‌اند.

ابوبکر افزود، ماموران تحقیق «هیون کوانگ سونگ» دبیر دوم سفارت کره شمالی را در ارتباط با این ماجرا مظنون دانسته‌ و همچنین «کیم اوک‌ایل» از کارمندان خطوط هواپیمایی این کشور را نیز در فهرست مظنونان قرار داده‌اند.

رئیس پلیس مالزی با اعلام اینکه 4 مظنون دیگر در قتل کیم جونگ‌نام به کره شمالی فرار کرده‌اند، افزود، این احتمال وجود دارد که 3 مظنون دیگر در مالزی هستند.

طبق اعلام این مقام مالزی، ماموران تحقیقات درباره مرگ برادر ناتنی رهبر کره‌شمالی می‌خواهند دیپلمات ارشد کره‌شمالی در سفارت این کشور در کوالالامپور  را در ارتباط با این پرونده قتل مورد سئوال قرار دهند.

این در حالی است که سفارت کره‌شمالی در کوالالامپور تاکنون واکنشی به این سخنان نشان نداده است.

کیم جونگ‌نام، هفته گذشته در حالی‌که در فرودگاه کوالالامپور در انتظار پرواز به «ماکائو» بود، به گفته پلیس مورد حمله‌ با مواد سمی قرار گرفت و ساعاتی بعد درگذشت.

برادر ناتنی رهبر کره شمالی سال‌ها پیش، خارج از کشورش زندگی می‌کرد. تصاویر گرفته شده توسط دوربین‌های مداربسته فرودگاه کوالالامپور، لحظه سوء قصد وی را نشان می دهد که تنهاست و دو زن از پشت سر به او نزدیک شده و چیزی را به سر و صورتش می‌مالند.

کره‌شمالی کیم جونگ‌نام پلیس مالزی برادر رهبر کره‌شمالی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر