کد خبر: 462643 A

تحلیل‌گر سیاسی دانشگاه براگ:‌

یک تحلیل‌گر سیاسی دانشگاه پراگ اظهار داشت که کنفرانس مونیخ آشفتگی افکار سیاستمداران جهان را نشان داد.

به گزارش ایلنا به نقل از اسپوتینک، یک تحلیل‌گر سیاسی مستقر در پراگ به اسپوتنیک گفت که رسانه‌های عمومی واکنش‌های مختلفی به نتایج کنفرانس امنیتی مونیخ نشان داده‌اند که این موضوع نشانگر این است که اذهان سیاست‌مداران و تحلیل‌گران اروپایی و آمریکا در وضعیت آشفته‌ای قرار دارد.

«اوسکار کریجچی» استاد دانشگاه در پراگ در مصاحبه خود ضمن اظهار این مطلب افزود که رویکرد و تمایل معمول به آمریکا به طور غیرمنتظره‌ای سقوط کرده و حتی کسانی که به طور معمول می‌توانستند مواضع خود را شکل دهند، موفق نشده‌اند در کنفرانس امسال به این امر بپردازند.

وی گفت: «با اشاره به بحث‌ها و گفت‌و‌گو‌های انجام گرفته در این کنفرانس،‌ می‌توانم بگویم که اظهارات سیاست‌مداران نسبت به شش‌ ماه گذشته، بسیار محتاطانه‌تر شده و شدت آن نیز کاهش یافته است. این موضوع با ارزیابی‌های سیاست‌های روسیه نیز مطابقت دارد.»‌

کرجچی همچنین افزود که در حالی که «لیندسی گراهام» سناتور آمریکایی بدون درنگ لحن خصمانه‌ای در قبال روسیه گرفت اما سیاست‌مداران اروپایی در انتظار تغییرات آینده در روابطشان باقی ماندند. آن‌ها منتظر نتایج انتخابات در فرانسه و آلمان و همچنین مواضع واشنگتن باقی ماندند.

وی گفت: «‌می‌خواهم دوباره اعلام کنم که نخبگان سیاسی در حال حاضر آماده تحلیل شرایط نیستند و دیدگاه شفافی در خصوص آینده شرایط جهانی ندارند.»

 

 

 

کنفرانس امنیتی مونیخ کنفرانس مونیخ
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر