کد خبر: 464774 A

مسکو:

ایلنا: معاون وزیر خارجه روسیه اعلام کرد دولت ایالات متحده آمریکا می‌داند که رئیس‌جمهوری سوریه مانعی برای حل و فصل مشکل سوریه نیست.

به گزارش ایلنا به نقل از روسیا‌الیوم، «سرگئی ریابکوف» معاون وزیر خارجه روسیه اعلام کرد دولت «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری‌ آمریکا می‌داند که «بشار اسد» رئیس‌جمهور سوریه مانعی برای حل و فصل بحران سوریه نیست.

معاون وزیر خارجه روسیه که در نشستی در رابطه با روابط آمریکا و روسیه سخن می‌گفت، عنوان داشت، گفت: «به‌نظر می‌رسد، دولت جدید آمریکا وضعیت را درک کرده است. روشن است که مشکل اصلی در سوریه، اسد نیست بلکه مشکل تروریسم بین‌المللی است که لانه‌ای برای خود در آن درست کرده است.»

وی با اشاره به مواضع دونالد ترامپ در خصوص نابودی تروریسم در سوریه، از دولت سابق آمریکا برای محافظت از تروریست‌ها و استفاده ابزاری از آن‌ها برای سرنگونی دولت اسد انتقاد کرد.

ریابکوف ادامه داد کشورش آماده همکاری با واشنگتن برای مقابله با تروریسم است.

معاون وزیر خارجه روسیه گفت روابط میان روسیه و ایالات متحده در دوران ریاست‌جمهوری «باراک اوباما» به پایین‌ترین سطح خود از زمان پایان جنگ سرد رسیده بود که این امر باعث وخامت اوضاع و نابودی همکاری‌های دو کشور در زمینه‌های مختلف شده است.

ریابکوف خاطرنشان کرد بین مقام‌های آمریکا و روسیه درخصوص برگزاری نشست مشترک، آمادگی و مشخص کردن مکان و زمان آن تفاهم وجود دارد.

معاون وزیر خارجه روسیه تاکید کرد که هیچ جایگزینی برای بهبود روابط با ایالات متحده وجود ندارد.

وی ادامه داد حذف موانعی که بر سر راه بهبود این روابط در زمان اوباما قرار گرفته است بسیار مشکل است.

معاون وزیر خارجه روسیه یادآور شد، تحریم‌های آمریکا علیه روسیه مانع همکاری‌های بین دو کشور خصوصا در بحث سوریه است که واشنگتن باید تصمیم خود درباره لغو این تحریم‌ها را اتخاذ کند.

بشار اسد مسکو سرگئی ریابکوف معاون وزیر خارجه روسیه دونالد ترامپ رئیس‌جمهور سوریه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر