کد خبر: 464807 A

ایلنا: یکی از مقام‌های ترکیه اعلام کرد، این کشور قصد دارد با ایجاد معبر از طریق شهر مرزی« تل‌ابیض»، نیروهایش را برای حمله به شهر الرقه انتقال دهد.

به گزارش ایلنا به نقل از بلومبرگ پولیتیک، یک مقام ترکیه‌ای که خواست، نامش فاش نشود، اعلام کرد، ترکیه در نظر دارد مسیر حمله به شهر الرقه (پایتخت خودخوانده داعش در سوریه) را کوتاه کرده و از طریق منطقه کردنشین تل‌ابیض (گری‌سپی) در شمال سوریه معبری ایجاد کند و با عبور از حلقه نیروهای کُرد، نیرو و تجهیزات خود را برای آزادسازی الرقه انتقال دهد.

این منبع یادآور شد، ترکیه تلاش می‌کند که موافقت آمریکا را نیز برای انتقال نیرو و تجهیزات به سمت الرقه از طریق مطقه تحت کنترل کردهای سوریه به دست آورد که ظاهرا به گفته وی، موضع آمریکا در گفت‌وگوهای اخیر به نظر ترکیه نزدیک‌تر شده است. شهر الرقه تا مرز ترکیه در منطقه تل‌ابیض 100 کیلومتر فاصله دارد.

اما دریادار «جف دیویس» یکی از سخنگویان وزارت دفاع آمریکا، روز گذشته به خبرنگاران گفت هنوز در این‌باره تصمیم قطعی گرفته نشده است.

سخنگوی پنتاگون درباره احتمال استفاده از نیروهای سوریه دموکراتیک به رهبری کردها در آغاز حمله به شهر الرقه، گفت: ارزیابی‌های گذشته نشان می‌دهد که تنها نیروهای کارآمد برای بازپس‌گیری سریع الرقه ائتلاف نیروهای عربی و نیروهای سوریه دموکراتیک هستند.

 

ترکیه الرقه تل‌ابیض
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر