کد خبر: 466113 A

همسر نامزد حزب راست میانه فرانسه:

همسر نامزد حزب راست میانه در انتخابات ریاست‌جمهوری فرانسه گفت که آنچه به عنوان اتهام سوء استفاده مالی به شوهرش نسبت داده می‌شود، صحت ندارد و او باید به نامزدی خود در انتخابات پیش رو ادامه دهد.

به گزارش ایلنا به نقل از بی‌بی‌سی، «پنلوپه فیون» همسر «فرانسوا فیون» تاکید کرده است که وی واقعا به عنوان دستیار همسرش کار کرده و دریافت دستمزد در این رابطه هم کاملا از مجرای قانونی صورت گرفته است.

فرانسوا فیون متهم است که از محل منابع عمومی به همسر و فرزندانش حقوق داده است، در حالی که آنها برایش کار نمی‌کردند.

فیون این اتهام‌ها را بی اساس می‌داند و تاکید دارد که از رقابت‌های انتخاباتی کنار نمی‌کشد.

پنلوپه فیون در مصاحبه‌ای تلاش کرد به اتهام‌های مالی همسرش پاسخ دهد. او تاکید کرده است: «اگر من آن کارها را انجام نمی دادم، او (فرانسوآ فیون) باید کس دیگری را استخدام می‌کرد و به او دستمزد پرداخت می‌کرد. بنابراین، تصمیم گرفتیم که من خودم این مسئولیت را بر عهده بگیرم».

فرانسوآ فیون که تا چندی پیش شانس اصلی پیروزی در رای‌گیری ماه آینده فرانسه بود، پس از طرح این اتهام‌ها با افت محبوبیت عمومی مواجه شده است به طوری که بسیاری از حامیان قبلی‌اش در شانس او برای راهیابی به مرحله دوم رقابت‌ها مردد شده‌اند.

با این وجود، فیون مدعی است که این اتهام‌ها با هدف ترور سیاسی او طرح شده است. او از حامیان خود خواسته است روز یکشنبه در کنار برج ایفل پاریس دور هم جمع شوند. درخواستی که می‌تواند به نوعی زورآزمایی خیابانی تعبیر شود و در صورت حضور گسترده طرفداران، فیون را یک بار دیگر برای ادامه کارزار انتخاباتی شایسته جلوه دهد.

در همین حال، حزب محافظه‌کار جمهوری‌خواه فرانسه، روز شنبه در مورد ادامه نامزدی فرانسوآ فیون وارد بحث شد و قرار است روز دوشنبه نتیجه مذاکرات خود را علنی کند.

پیش‌تر یو دی آی (اتحادیه دموکرات‌ها و مستقل‌ها) از حزب جمهوری‌خواه خواسته بود نامزد دیگری را به جای فیون برگزیند؛ درخواستی که به طرح دوباره نام «آلن ژوپه» نخست‌وزیر پیشین فرانسه انجامیده است. ژوپه در رقابت‌های اولیه جمهوری‌خواهان از فیون شکست سختی خورد.

یک نظرسنجی که از سوی نشریه دمانش صورت گرفته است، نشان می دهد ۷۱ درصد از شرکت‌کنندگان در نظرسنجی خواستار کنار رفتن فرانسوآ فیون شده‌اند.

فیون که امید زیادی برای پیروزی در انتخابات ۲۳ آوریل داشت، اکنون در نظرسنجی‌ها عقب‌تر از دو رقیب اصلی است؛ «مارین لوپن» از حزب راست افراطی و «امانوئل ماکرون» نامزد حزب لیبرال.

 

 

فرانسوا فیون
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر