کد خبر: 466239 A

روزنامه دیلی میل طی گزارشی از احتمال انتصاب نخست‌وزیر اسبق بریتانیا به عنوان مشاور رئیس‌جمهور ایالات متحده آمریکا در امور خاورمیانه خبر داد.

به گزارش ایلنا به نقل از روزنامه دیلی ‌میل، «تونی بلر» نخست‌وزیر اسبق بریتانیا در ملاقاتی محرمانه با برخی از مقام‌های کاخ سفید دیدار و درباره همکاری با «دونالد ترامپ» گفت‌وگو کرده است.

این روزنامه اعلام کرد تونی بلر قصد دارد به عنوان مشاور دونالد ترامپ در امور خاورمیانه با وی همکاری کند.

بر همین اساس بلر چند روز قبل با «جرد کوشنر» داماد دونالد ترامپ دیدار و در خصوص همکاری وی با رئیس‌جمهوری آمریکا بحث و گفت‌وگو کرد.

این سومین دیدار بلر و کوشنر از ماه سپتامبر به شمار می‌رود.

سخنگوی تونی بلر از هرگونه اظهار نظر درباره این ملاقات‌ها یا همکاری وی با ترامپ خودداری کرد.

در صورت تحقق این امر، وی یک مانع جدی در مقابل «ترزا می» نخست‌وزیر بریتانیا برای برقراری «روابط ویژه» با دونالد ترامپ خواهد بود.

جذب تونی بلر به احتمال فراوان به دلیل روابط نزدیک خانوادگی وی با همسر یکی از دوستان «ایوانکا ترامپ» دختر رئیس‌جمهوری آمریکا صورت گرفته است.

تونی بلر که پیش‌تر رهبر حزب کارگر انگلستان بوده است از سال ۱۹۹۷ به مدت ۱۰ سال نخست‌وزیر انگلیس نیز بوده است و به‌رغم اختلاف نظر با «جورج بوش»، رئیس‌جمهور اسبق ایالات متحده آمریکا از متحدان اصلی وی در جنگ افغانستان و خصوصا عراق به شمار می‌رود.

وی همچنین تا سال ۲۰۱۵ به عنوان نماینده کمیته چهارجانبه صلح خاورمیانه برای حل اختلافات در فلسطین که شامل اتحادیه اروپا، روسیه، سازمان ملل و ایالات متحده آمریکا می‌شد، مشغول بوده است.

تونی بلر مشاور ترامپ جرد کوشنر رئیس‌جمهور ایالات متحده آمریکا نخست‌وزیر اسبق بریتانیا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر