کد خبر: 468314 A

ایلنا: شمار قربانیان حملات روز جمعه جنگنده‌های ائتلاف سعودی به بازاری در استان الحدیده در غرب یمن به ۲۲ نفر افزایش یافته است.

به گزارش ایلنا به نقل از روسیا‌الیوم، منابع رسانه‌ای از افزایش آمار قربانیان حملات هوایی عصر جمعه نیروهای ائتلاف عربی تحت رهبری عربستان سعودی به بازاری در استان الحدیده به ۲۲ نفر، خبر دادند.

طبق این گزارش، جنگنده‌های ائتلاف سعودی، عصر روز گذشته بازاری در منطقه ساحلی «الخوخه» که به دریای سرخ مشرف است را بمباران کردند. در جریان این حادثه شماری غیرنظامی نیز زخمی شدند.

 خبرگزاری فرانسه نیز به نقل از یک منبع نظامی در یمن گزارش داد، جنگنده‌های ائتلاف عربی یک ایست بازرسی متعلق به نیروهای جنبش «انصارالله» را هدف قرار دادند که در پی حرکت خودروهای نظامی مستقر در این ایست بازرسی به سمت بازار «القاق»، این بازار نیز هدف حملات جنگنده‌ها قرار گرفت.

همزمان، «ولادیمیر سافرونکوف» معاون نماینده روسیه در سازمان ملل متحد در گفت‌‌وگویی مطبوعاتی اعلام کرد که حل بحران یمن فقط سیاسی بوده و از طریق مذاکرات ممکن است.

 عربستان سعودی از ۲۵ مارس ۲۰۱۵ با تشکیل ائتلافی متشکل از برخی کشورهای عربی، جنگ علیه یمن را با هدف بازگردان «مشروعیت» به آن و متوقف ساختن پیشروی‌های انصارالله، آغاز کرد.

 

الحدیده جنگ یمن حملات ائتلاف سعودی منطقه الخوخه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر