کد خبر: 470422 A

رئیس‌جمهوری پیشین آمریکا یک ماه را بدون همراهی خانواده‌اش در جزیره تاهیتی سپری خواهد کرد.

به گزارش ایلنا به نقل از العالم، شبکه محلی تلویزیونی تاهیتی اعلام کرد که «باراک اوباما» رئیس‌جمهوری آمریکا وارد «پلی‌نزی فرانسه» شد؛ مکانی که ۳۰ روز را در یکی از استراحتگاه‌های آن، بدون اعضای خانواده‌اش سپری خواهد کرد.

این استراحتگاه، محل تردد ستاره‌های هالیوود است.

اوباما پیش از عزیمت به استراحتگاه متعلق به «مارلان براندو»، بدون اعضای خانواده‌اش در جزیره تاهیتی فرود آمد. براندو – ستاره هالیوود - این مکان را در دهه ۶۰ قرن گذشته خریداری کرد.

اقامت در ویلا‌های این مکان که با محیط زیست سازگاری مناسبی دارند، هر شب دو هزار تا ۱۲ هزار و ۳۰۰ دلار هزینه در بر دارد. هیچ دیدار سیاسی در زمان حضور اوباما در تاهیتی برنامه‌ریزی نشده است و مشخص نیست وی در این مدت به چه کاری مشغول خواهد بود. همچنین معلوم نیست اعضای خانواده رئیس‌جمهوری سابق آمریکا به وی ملحق می‌شوند یا خیر.

اما رئیس‌جمهوری سابق آمریکا و همسرش قرارداد انتشار دو کتاب را با «پنگوئن راندوم هاوس» امضا کرده‌اند که حدود ۶۰ میلیون دلار ارزش‌گذاری شده است.

پلی‌نزی فرانسه، منطقه‌ای متعلق به فرانسه در جنوب اقیانوس آرام، از بیش از ۱۰۰ جزیره تشکیل شده است و بیشتر به دلیل آزمایش‌های هسته‌ای فرانسه که تا اواسط دهه ۹۰ قرن گذشته ادامه یافت، مشهور است.

 

باراک اوباما پلی‌نزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر