کد خبر: 470455 A

فعالان سیاسی بحرینی در گفت‌وگو با ایلنا:

یکی از فعالان سیاسی بحرین که به دلیل تحت تعقیب قرار گرفتن توسط رژیم آل‌خلیفه مجبور به مهاجرت به ایران شده است، در گفت‌‌وگو با ایلنا به تبیین وضعیت انقلاب مردمی بحرین پرداخت.

به گزارش ایلنا، حسین‌.ا از فعالان سیاسی و انقلابی بحرین در خصوص وضعیت فعلی بحرین و روند انقلاب در این کشور، مهمترین مساله جاری برای مردم این کشور را حمایت از آیت‌الله شیخ «عیسی قاسم» رهبر شیعیان بحرین و روحانی برجسته این کشور خواند.

وی افزود از زمانی‌که زمزمه دستگیری و محاکمه شیخ عیسی قاسم به بهانه واهی استفاده این روحانی از جایگاه خود در راستای خدمت به منافع خارجی و گسترش خشونت فرقه‌ای در بحرین به گوش رسید، صدها نفر از مردم این کشور در حمایت از رهبر مذهبی خود به تحصن در مقابل منزل ایشان در منطقه «الدراز» دست زده‌اند.

این فعال سیاسی در این خصوص گفت اکثر متحصنین از مردم همین منطقه هستند که دیگر انقلابیون بحرین نیز برای حمایت از این روحانی برجسته به جمع تحصن‌کنندگان پیوسته‌اند.

وی همچنین افزود علاوه بر تحصن در مقابل منزل شیخ عیسی‌قاسم، ده‌ها نفر از مردم این کشور روزانه در مناطق مختلف بحرین دست به اعتراض و راهپیمایی علیه رژیم‌ آل‌خلیفه می‌زنند. منطقه «ستره» از مناطقی به شمار می‌رود که روزانه در آن تظاهرات برگزار می‌شود.

این فعال سیاسی بحرینی ادامه داد که برخی از مناطق همچون دراز و ستره به صورت دائم در محاصره نیروهای دولتی قرار دارد و هرازچند گاهی ورودی‌های این منطقه مسدود شده و نیروهای امنیتی مانع از ورود و خروج مردم می‌شوند.

وی در ادامه با اشاره به موج بازداشت‌ها و دستگیری‌ها در بحرین خاطرنشان کرد، هر روز تعدادی از انقلابیون و مردم بحرین توسط عوامل امنیتی رژیم آل‌خلیفه دستگیر می‌شوند که در برخی اوقات از افراد دستگیر شده تا مدت‌ها هیچ خبری در دست نیست.

حسین.ا همچنین با تاکید بر اعمال شکنجه علیه مردم بحرین توسط مزدوران آل‌خلیفه در زندان‌های دولتی از وضع بد زندانیان خبر داد و افزود هیچ نهاد بین‌المللی آن گونه که باید برای احقاق حقوق زندانیان به رژیم آل‌خلیفه فشار وارد نمی‌کند.

این فعال سیاسی از صدور برخی از احکام غیرعادلانه دستگاه‌ به اصطلاح قضایی بحرین علیه برخی از بازداشت شدگان خبر داد و افزود بسیاری از زندانیان با احکامی همچون سلب تابعیت و زندان‌های بلند مدت محکوم شد‌ه‌اند و برخی از این افراد نیز منتظر موعد اعدام هستند.

حسین.ا همچنین با اشاره به وضعیت شیخ«علی سلمان» رهبر جنبش اپوزیسیونی «الوفاق» افزود وی به همراه برخی دیگر از رهبران انقلاب همچنان در زندان هستند و برای ایشان حکم حبس ۹ ساله صادر شده است.

وی با تبیین ساختار درونی انقلابیون افزود که در بین مردم و گروه‌هایی که دست به اعتراض علیه رژیم آل‌خلیفه می‌زنند، دو رویکرد وجود دارد، برخی که با نام «مسایره» شناخته می‌شوند به دنبال مشروطه کردن حکومت هستند و اکثریت که با نام «ممانعه» شناخته می‌شوند به دنبال برچیدن کامل نظام موجود و رسیدن به جمهوری کامل هستند.

این فعال بحرینی با اعلام اینکه اختلاف سلیقه در هر حرکت انقلابی وجود دارد، از اتحاد بین گروه‌های سیاسی و همچنین بین مردم بحرین خبر داد و افزود اختلاف نظر‌ها همیشه با گفت‌وگو حل شده است و این اختلاف‌ها هیچ‌گاه به برخورد‌ منجر نشده است.

او با اشاره به برخی انفجارهایی که در مناطق مختلف بحرین صورت می‌گیرد، آن را بخشی از مبارزات انقلابیون علیه رژیم‌ آل‌خلیفه خواند و افزود این گونه برخورد‌ها با رژیم باعث می‌شود سران حاکم در خصوص اتخاذ رویکردهای احمقانه و عجولانه در قبال مبارزان تجدیدنظر کرده و به ظرفیت پنهان نیروهای انقلابی برای مقاومت مسلحانه پی ببرند.

وی ادامه داد اگر رژیم آل‌خلیفه به حماقت در قبال آیت‌الله شیخ عیسی قاسم دست بزند، مقاومت مسلحانه نیز از مراحل بعدی مبارزات انقلابی خواهد بود.

حسین.ا همچنین خاطر نشان کرد که پیش از این انقلابیون برای دفاع از خود در مقابل مزدوران رژیم از سلاح‌های شکاری استفاده می‌کردند که با تغییر شرایط و دستیابی به سلاح‌های اتوماتیک این هشدار برای رژیم آل‌خلیفه وجود دارد که باید دست از رویکردهای احمقانه خود بردارد.

شیخ علی سلمان رژیم آل‌خلیفه آیت الله شیخ عیسی قاسم مردم بحرین مقاومت مسلحانه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر