کد خبر: 471185 A

بشار الجعفری:

نماینده دائم سوریه در سازمان ملل حمله رژیم صهیونیستی به قنیطره را واکنش این رژیم به پیروزی‌های نیروهای سوری در جبهه‌های نبرد علیه تروریست‌ها دانست.

به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، «بشار الجعفری» نماینده دائم سوریه در سازمان ملل و سرپرست هیات مذاکره کننده آتش‌بس سوری اعلام کرد رژیم صهیونیستی با مشاهده پیروزی‌های ارتش سوریه در جبهه‌های مختلف خود با حمله به قنیطره وارد صحنه شده است.

وی در خصوص حمله هوایی جنگنده‌های نیروی هوایی ارتش رژیم صهیونیستی به خاک سوریه و منطقه قنیطره اعلام کرد که اسرائیل با درک این امر که سوریه در حال عقب راندن داعش در سوریه است، اکنون خود وارد صحنه شده است. 

بشار الجعفری تصریح کرد که پاسخ سوریه پاسخی قاطع خواهد بود.

نماینده دائم سوریه در سازمان ملل در ادامه با اشاره به نارضایتی روسیه از این اقدام اسرائیل، تکرار این حملات از سوی ارتش رژیم صهیونیستی را باعث درگیری بین مسکو و تل‌آویو خواند.

رئیس‌ هیات مذاکره کننده سوریه در مذاکرات آستانه با تاکید بر عدم وجود هر گونه تعامل با ترکیه در مذاکرات آستانه ادامه داد که از نظر اخلاقی و سیاسی هیچ اعتمادی به ترکیه ندارد.

وی در ادامه با اشاره به این که آنکارا همیشه یکی از علل اصلی مشکلات در منطقه بوده است، وجود هرگونه تعامل بین سوریه و ترکیه در مذاکرات آستانه را رد کرد.

این دیپلمات کهنه‌کار سوری روند مذاکرات آستانه را مثبت ارزیابی کرد.

وی همچنین تاکید کرد که دولت آمریکا باید سیاست‌های خود در قبال سوریه و تروریست‌های حاضر در این کشور مشخص کند.

الجعفری در ادامه تاکید کرد که کشورهای حامی تروریسم قصد دارند قبل از از آغاز مذاکرات ژنو از معضل تروریسم به عنوان ابزار فشار علیه سوریه و برای افزایش تنش در این کشور بهره ببرند.

 

قنیطره بشار الجعفری نماینده دائم سوریه در سازمان ملل حمله اسرائیل
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر