کد خبر: 477662 A

در حالی که روز گذشته –چهارشنبه- وزرات دفاع چین خبر استقرار ۱۵۰ هزار نیروی نظامی خود در مرز این کشور با کره شمالی را تکذیب کرد، برخی از منابع خبری از استقرار ۲۵ هزار سرباز چینی در مرز با کره شمالی خبر دادند.

به گزارش ایلنا به نقل از اسپوتنیک، وزارت دفاع چین روز گذشته –چهارشنبه- با انتشار بیانیه‌ای در واکنش به اخبار منتشر شده در خصوص استقرار ۱۵۰ هزار نیروی نظامی این کشور در مرز با کره‌شمالی، این ادعا را بی‌پایه و اساس دانست.

وزارت دفاع چین ضمن تکذیب اعزام هرگونه نیروی نظامی اضافی به مرز خود با کره‌شمالی در خصوص اخبار منتشر شده، اعلام کرد این اخبار ساختگی هستند.

با این حال امروز روزنامه اکسپرس‌تریبیون اعلام کرد چین ضمن دادن آماده‌باش به نیروهای نظامی خود در سراسر کشور، ۲۵ هزار سرباز اضافی به مرزهای خود با کره‌شمالی اعزام کرده است.

این روزنامه نوشته است در پی تشدید تنش میان کره‌شمالی با دولت‌های غربی، چین ۲۵ هزار نیروی نظامی خود را در امتداد مرزهای چین و کره‌شمالی مستقر کرده است.

یونایتدپرس نیز نوشت پکن به تمامی نیروهای نظامی خود دستور به حفظ آمادگی کامل برای درگیری‌های احتمالی مرزی داده است.

به گزارش یونایتدپرس، تیپ‌های زرهی، پیاده و مکانیزه به مرز چین با کره‌شمالی اعزام و در حالت آماده‌باش به سر می‌برند.

پس از حمله موشکی آمریکا به پایگاه الشعیرات سوریه و تشدید جنگ‌ لفظی میان سران کره‌شمالی و ایالات متحده آمریکا، این دو کشور اقدام به تهدید یکدیگر کردند.

وزارت دفاع چین نیز از طرفین خواسته بود تا از اقدام به هرگونه عمل غیرمسئولانه خودداری کنند.

 

چین کره‌شمالی استقرار نیروهای نظامی چین در مزر کره شمالی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر