کد خبر: 491424 A

عادل الجبیر:

وزیر خارجه عربستان اعلام کرد همسر رئیس‌جمهوری آمریکا که قرار است در سفر وی به عربستان همسرش را همراهی کند، با هر پوششی که وارد شود از وی استقبال خواهد شد.

به گزارش ایلنا به نقل از النشره، «عادل الجبیر» وزیر خارجه عربستان سعودی اعلام کرد که از «ملانیا ترامپ» با هر پوششی که وارد ریاض شود، استقبال می‌کنیم.

ملانیا ترامپ قرار است در سفر همسرش «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری ایالات متحده آمریکا به عربستان، وی را همراهی کند.

الجبیر در پاسخ به پرسش خبرنگاری در خصوص پوشش ملانیا ترامپ هنگام ورود به عربستان سعودی اظهار داشت: «زمانی‌ که هیات‌های دیپلماتیک در دیداری رسمی به عربستان سعودی سفر می‌کنند ما فهرستی از لباس‌هایی که می‌توانند بپوشند را به آن‌ها ارائه نمی‌کنیم و همانگونه که به این کشور وارد می‌شوند، از آن‌ها استقبال می‌کنیم.»

وی همچنین در کنفرانس مطبوعاتی اعلام کرد که ریاض با رویکردهای واشنگتن در خصوص مبارزه با تروریسم و آنچه که وی از آن به عنوان «نفوذ ایران در منطقه» یاد کرد، هماهنگ است.

وزیر خارجه عربستان اعلام کرد با بی‌سابقه خواندن نشست آتی سران کشورهای عربی حوزه خلیج‌فارس و آمریکا اعلام کرد که این کنفرانس نشان‌دهنده روابط استراتژیک عمیق بین شرکت‌کنندگان در این نشست است که صفحه جدیدی در روابط آن‌ها خواهد گشود.

 

ایالات متحده آمریکا عربستان سعودی عادل الجبیر دونالد ترامپ ملانیا ترامپ
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر