کد خبر: 493165 A

نخست‌وزیر بریتانیا اعلام کرد که دولت درجه هشدار امنیتی را به بالاترین سطح ممکن افزایش داده است که به معنی احتمال قریب‌الوقوع بودن یک حمله است.

به گزارش ایلنا به نقل از آسوشیتدپرس، نیروهای امنیتی بریتانیا  در جست‌وجوی همدستان عامل حمله انتحاری‌ در منچستر هستند. در جریان انفجار منچستر ۲۲ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

طبق این گزارش، تعقیب و جست‌وجو برای یافتن همدستان «سلمان عبیدی» عامل حمله انتحاری در جریان کنسرت «آریانا گرانده» در منچستر ادامه دارد.

«ترزا می» نخست‌وزیر بریتانیاگفته است که احتمال وقوع حمله‌ای دیگر در این کشور «قریب‌الوقوع» است.

ترزا می، دوشنبه گفت: «ما سخت در تلاش هستیم تا موفق به درک مغز منحرف و گره‌خورده‌ای شویم که برایش سالنی پر از کودک، نه جایی برای ابراز محبت، که محلی برای گرفتن انتقام است.»

این سخنان در حالی بیان شده که دولت بریتانیا سطح هشدار امنیتی در آن کشور را از «شدید» به «بحرانی» افزایش داده است. افزایش سطح امنیتی به «بحرانی» به این معناست که نیروهای ارتش بریتانیا می‌توانند جای نیروهی پلیس را در حفاظت و مراقبت از اماکن عمومی بگیرند.

گروه تروریستی داعش مسئولیت حمله دوشنبه‌شب منچستر را بر عهده گرفته است. مهاجم فردی ۲۲ ساله با مادر و پدر لیبیایی و زاده بریتانیا بود.

رسانه‌های بریتانیایی می‌گویند که سلمان عبیدی فردی شناخته‌شده برای سازمان‌های امنیتی بود و روزنامه «فایننشال‌تایمز» نیز گزارش داده است که او طی سال‌های گذشته «افراطی شده بود».

منچستر ترزا می‌ پلیس بریتانیا سلمان عبیدی هشدار امنیتی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر