کد خبر: 493333 A

رسانه‌های ترک اعلام کردند تعداد زیادی از کارمندان شهرداری‌ها و وزارت‌خانه‌های مختلف به بهانه ارتباط با کودتای ترکیه دستگیر شدند.

به گزارش ایلنا به نقل از سی‌ان‌ان ترک، مقام‌های ترکیه امروز –چهارشنبه- از بازداشت ۱۳۹ کارمند شهرداری آنکارا و دو وزارتخانه دیگر خبر دادند.

این افراد به اتهام دست‌ داشتن در کودتای سال گذشته که به باور دولت ترکیه توسط «فتح الله گولن» برنامه‌ریزی و به اجرا درآمد، دستگیر شدند. 

از این میان، ۶۰ نفر از کارکنان شهرداری آنکارا پایتخت ترکیه، ۱۹ نفر از اعضای شورهای شهر مناطق اطراف آنکارا، ۳۰ نفر از کارمندان وزارت توسعه و ۳۰ نفر از کارمندان وزارت آموزش هستند.

بسیاری از افراد دستگیر شده یا اخراج شده در رابطه با کودتای ترکیه صرفا به دلیل استفاده از برنامه «بایلاک» که برنامه‌ای برای ارسال پیام به صورت کدگذاری شده است و افراد منتسب به جریان گولن بیشتر از این برنامه استفاده می‌کنند از کار خود برکنار یا بازداشت شده‌اند.

بیش از ۵۰ هزار فرد بازداشت شده در انتظار رأی دادگاه در خصوص سرنوشت خود و بیش از ۱۵۰ هزار نفر از افراد مختلف ترک نیز به بهانه ارتباط با جریان گولن از کار برکنار شده‌اند.

 

ترکیه فتح ‌الله گولن کودتای نافرجام موج جدید دستگیری کارمندان ترک
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر