کد خبر: 495223 A

العامری:

فرمانده سازمان «بدر» عراق اعلام کرد که به آمریکایی‌ها اجازه کنترل مرزهای عراق و سوریه را نخواهیم داد و ما این موضوع را به آنها اطلاع دادیم.

به گزارش ایلنا به نقل از المیادین، «هادی العامری» رئیس سازمان بدر و از فرماندهان برجسته الحشد الشعبی اعلام کرد، عملیات نیروهای الحشد برای پاکسازی مناطق مرزی با سوریه سه شنبه- امروز- آغاز خواهد شد. 

العامری با تأکید بر اینکه نیروهای عراقی به زودی کنترل کامل مرزها را به دست خواهند گرفت، خاطرنشان کرد که قطع راه‌های امدادی داعش از سوریه، در پیشروی به سمت مرزها نقش داشت.

رئیس سازمان بدر، دوشنبه شب در گفت وگو با «المیادین» تأکید کرد، نیروهای الحشد داعش را هر کجا که باشد، تعقیب خواهد کرد.

وی یادآور شد که الحشد الشعبی بدون هماهنگی با نظام دمشق، وارد سوریه نخواهد شد.

العامری تصریح کرد، امنیت عراق تنها از طریق امنیت در سوریه تامین می‌شود و عکس آن نیز صدق می‌کند. همچنان که رسیدن نیروهای عراقی به مرزهای مشترک با سوریه به ارتش سوریه در تسلط یافتن بر مرزها کمک می‌کند و رسیدن ارتش سوریه به مرزها نیز به نیروهای عراقی در تسلط یافتن بر این مناطق کمک می‌کند.

این فرمانده الحشد الشعبی با بیان این که امنیت در عراق بدون نابودی داعش در سوریه تامین نمی‌شود، بر ارتباط و تماس با دولت سوریه برای سیطره یافتن بر مرزهای مشترک دو کشور و ریشه‌کن کردن داعش در منطقه تأکید کرد.

وی گفت: «هرگز به آمریکایی‌ها اجازه کنترل بر مرزها را نمی‌دهیم و ما آنها را از این موضوع مطلع کردیم... ما به هیچ دولتی اجازه مداخله زمینی در سرزمین عراق را نمی دهیم.»

العامری تصریح کرد، در نشستی با «حیدر العبادی» فرمانده کل نیروهای مسلح عراق درباره کنترل کامل مرزهای مشترک با سوریه رایزنی شد و نخست‌وزیر خواستار باقی ماندن بخشی از نیروهای الحشد در مرزها به منظور حمایت از نیروهای پلیس شد.

سوریه عراق داعش هادی العامری سازمان بدر مرزهای سوریه و عراق
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر