کد خبر: 495245 A

مک‌کین:

رئیس کمیته نیروهای مسلح مجلس سنای آمریکا اظهار داشت، تهدید رئیس جمهوری روسیه، برای امنیت جهانی به مراتب بزرگ‌تر از تهدید گروه تروریستی داعش است.

به گزارش ایلنا به نقل از رویترز، سناتور «جان مک‌کین» رئیس کمیته نیروهای مسلح مجلس سنای آمریکا، روز دوشنبه در یک مصاحبه با یک شبکه تلویزیونی در استرالیا تاکید کرد که از تحریم‌ها علیه مسکو به دلیل تلاش برای مداخله در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا حمایت می‌کند.

جان مک کین در اشاره به «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهوری روسیه، گفت: «فکر می کنم او تهدیدی عمده‌تر و مهمتر از داعش است.»

این سناتور جمهوری‌خواه در عین حال افزود، به‌رغم این که شواهد و اسنادی مبنی بر موفقیت روسیه در ایجاد تغییر در نتیجه انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا در سال ۲۰۱۶ در دست نیست، ولی مسکو تلاش می‌کرد بر انتخابات در آمریکا تاثیر بگذارد.

وی همچنین روسیه را به دخالت در انتخابات اخیر ریاست‌جمهوری فرانسه متهم کرد و اظهار داشت، مسکو تلاش می‌کند بنیان‌های دموکراسی را در جهان از بین ببرد.

رئیس کمیته نیروهای مسلح مجلس سنای آمریکا در ادامه به اقدام‌های پوتین و روسیه علیه اوکراین و کشورهای حوزه بالتیک اشاره کرد و گفت: «بنابراین ضرورت دارد ما تحریم‌ها را افزایش دهیم و امیدوارم بعد از تعطیلات سنا، تحریم‌ها علیه روسیه را جلو ببریم و مجازات‌های دیگری نیز علیه این کشور به خاطر رویکردش اعمال کنیم.»

نهادهای امنیتی آمریکا در پایان تحقیقات خود در ژانویه ۲۰۱۷ به این نتیجه رسیدند که ولادیمیر پوتین شخصا دستور انجام اقدام‌هایی برای ایجاد اخلال در انتخابات آمریکا از جمله هک کردن سامانه اینترنتی حزب دموکرات و انتشار‌ ایمیل‌های آنها را با هدف کمک به پیروزی «دونالد ترامپ» صادر کرد؛ اتهامی که روسیه بارها آن را تکذیب کرده است.

 

ولادیمیر پوتین داعش جان مک‌کين
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر